Costa Alegre to sú malé pláže a málo turistov, ktoré splní všetky Vaše očakávania

Aktuality
Costa Alegre to sú malé pláže a málo turistov, ktoré splní všetky Vaše očakávania

Costa Alegre to sú malé pláže a málo turistov, ktoré splní všetky Vaše očakávania

16.12.2015

Teraz Vám predstavíme destináciu, ktorá v kruhu domácej cestujúcej verejnosti  doteraz nebola veľmi známa. Costa Alegre je nádhernou časťou Mexika. Samozrejme hovoríme o prímorských destináciách.

Skalnatými pobrežiami lemované zálivy evokujú v návštevníkoch pocit luxusu. Toto miesto ešte dýcha novotou.

V 16. storočí táto časť mexického pobrežia slúžila Španielom na stavbu a opravu lodí. Okrem toho tu kotvili lode, kým sa naplnili zásoby pred odchodom na Filipíny.

Západné pobrežie Mexika obklopené Tichým oceánom sa v posledných rokoch výrazne zviditeľnilo. Vláda upriamila svoju pozornosť na doteraz menej populárne miesta s cieľom zvýšiť ich turistický potenciál. Tieto pláže sa súhrnne označujú ako Costa Alegre, čiže „veselé pobrežie“ alebo tiež ich nazývali „panenským pobrežím“. Počasie je tu rovnako príjemné ako na Jamajke alebo na Hawaii.

Jedinečnosť pobrežia spočíva v rôznorodosti okolitých zálivov, ktoré sú od seba oddelené skalnatými útesmi. Tu nenájdete nudné a jednotvárne scenérie, každý záliv je unikátom svojho druhu, preto ich návštevu si jednoducho nemôžete nechať ujsť.

Najjednoduchší spôsob ako sa pohybovať medzi jednotlivými plážami a zálivmi je pomocou vodného taxíka. Skalnatý terén neumožňuje skrátiť cestu prelezením k ďalšiemu zálivu. Navidad Bay, Cabo Corrientes, Tenacatita Bay, Costa Careyes, Chamela Bay a Coast Majahuas ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok a diverzitu.

Costa Alegre charakterizujú malé pláže a málo turistov, ale v okolitých rybárskych dedinách si každý nájde vhodné ubytovanie, ktoré splní všetky Vaše očakávania, navyše je šetrné aj k Vašej peňaženke. Tieto rybárske dediny Vás očaria aj malými útulnými reštauráciami.

Lagúna najväčšieho zálivu, Barra de Navidad návštevníkom zabezpečuje relaxačný pobyt v medzinárodných hoteloch. Costa Careyes je najvychytenejšou destináciou, pravidelne tu zavítajú známi herci a speváci dokonca aj z USA. 

Vďaka vynaloženému úsiliu v Costa Alegre máte k dispozícií luxusné kúpele, golfový klub s rôznymi dráhami a moderné konferenčné centrá. Bez spomínaných služieb dnes si svoju dovolenku ani nevieme predstaviť.

Džungle, hory, zálivy a okolité ostrovy vytvárajú ideálne zázemie pre príjemné strávenie dovolenky, more je čarovne krásne a čisté. Sú tu ideálne podmienky na surfovanie, plachtenie, rybárčenie a snorkeling, prechádzka dažďovým pralesom zaručí nezabudnuteľný zážitok.

V Barra de Navidad sa koná medzinárodná rybárska súťaž, ktorej súčasťou môžete byť aj Vy. Okrem iného tu môžete loviť na tuniaka a skalára.

Môžete tu ochutnať tradicionálne nápoje - aguamiel a pulgue, ktoré sa pripravujú z rovnakých ingrediencií ako tequila.

Od miestnych predajcov si môžete kúpiť osviežujúci kvasený nápoj z kukurice - tejuino. Ďalším obľúbeným koktejlom je tepache, ktorý sa pripravuje z ananásu, hnedého cukru a škorice.

Tradičným jedlom je birria – korenisté dusené mäso, najčastejšie jahňacie alebo kozie.

Populárne je aj menudo – držkový guláš.

Neváhajte a strávte exotickú dovolenku na Costa Alegre, kde si zaslúžené voľno môžete naplno vychutnať. Costa Alegre Vás čaká!