Luxus, elegancia, relax to je Kamalame Cay

Aktuality
Luxus, elegancia, relax to je Kamalame Cay

Luxus, elegancia, relax to je Kamalame Cay

23.5.2016

Karibská atmosféra, tropické farby a kreolská sofistikovanosť. Súostrovie Bahamy sa nachádza blízko Floridy a Kuby, pozostáva z 690 ostrovov a viac ako 2000 koralových ostrovčekov. Rozloha a počet obyvateľov v porovnaní so Slovenskom je podstatne menšia. Oficiálnym jazykom je angličtina, ale obyvatelia používajú aj kreolský jazyk. Hlavným mestom je Nassau.

Časový posun oproti nám je -7 hodín. Vízum nepotrebuje iba v prípade, že by ste sa zdržali dlhšie ako 90 dní. Oficiálnou menou je bahamský dolár, ale môžete platiť aj americkým dolárom.

Názov súostrovia pochádza z indiánskeho výrazu "nebanánový ostrov", iní to odvodzujú zo španielskeho výrazu "plytké more". Jeden z ostrovov objavil Krištof Kolumbus v roku 1492. V súčasnosti bývalá britská korunná kolónia je v personálnej únií so Spojeným kráľovstvom, hlavou štátu je kráľovná Alžbeta II.

Vďaka plochému povrchu a subtropickej klíme sú Bahamy ideálnou dovolenkovou destináciou. Koncom leta a na jeseň sa často vyskytujú tropické cyklóny. Zaujímavosťou je, že na ostrove teplota ešte nikdy neklesla pod bod mrazu. 

Pôvodných obyvateľov kolonizácia úplne vyhubila, neskôr puritáni a oslobodení otroci obývali ostrov, ktorý nejakú dobu slúžil ako útočisko pre známeho piráta prezývaného Čierna brada.

Bahamy sú daňovým rajom, ale hlavným zdrojom príjmov tohto ostrova s prekvitajúcou ekonomikou je cestovný ruch. Obchod s cukrovou trstinou a tropickým ovocím tiež zohráva významnú úlohu. Pred návštevou Bahám sa odporúča dať zaočkovať proti žltej zimnici a hepatitíde A. 

Na Bahamách návštevníkov čakajú nádherne vybudované strediská, biele piesočnaté pláže a rozprávkové západy slnka garantujú skvelú atmosféru. Karibská atmosféra, tropické farby a kreolská sofistikovanosť´- to sú hlavné ingrediencie toho najlepšieho dovolenkového koktejlu.

Milovníkov potápania čaká krištáľovo čisté, tyrkysovo modré more.

Kamalame je skutočná oáza elegancie. Je to 96 hektárový súkromný pozemok na najväčšom neobývanom ostrove Bahám, čo je báječné miesto ak si to môžete dovoliť. Bujná tropická vegetácia, vynikajúca pohostinnosť, snehobiele pláže, vily v koloniálnom štýle, luxus a elegancia - to všetko tu nájdete. Dôraz sa kladie na oddych a relaxáciu.  

 

Súčasťou ponúkaných služieb sú samozrejme aj masáže, športový rybolov, potápanie, okrem toho máte možnosť využiť tenisové kurty a sladkovodné bazény. 

 

Ostrov má kapacitu 60 miest: návštevníkov čakajú izby, chaty a bungalovy. Všetky sú zariadené v typickom štýle kamalame. Máte k dispozícii dvojmiestne izby na ploche 300 m² s výhľadom na prístav. Zabezpečujú ideálny relax pre každého.

 

Penzióny čakajú návštevníkov s francúzskymi dverami a komfortnou verandou, luxusne vybavenou kuchyňou s chladničkou, navyše oceán je vo vzdialenosti pár krokov. Tento luxus si môžete užívať na ploche 700 m².

 

Apartmány sú trojmiestne s úžitkovou plochou 775 m² v prímorskom štýle. Vďaka priechodným izbám sú veľmi populárne v kruhu väčších rodín a skupín priateľov. 

 

Nádherne zariadené tropické vily s obrovskou verandou, obklopené 4 akrovým nedotknutým koralovým útesom, vlastnou záhradou a bazénom ponúkajú svojim hosťom všetok komfort.

 

Vily majú 1400 m² a dve kúpeľňe, ale k dispozícii máte aj 7500 m²-ový s piatimi kúpeľňami.

 

Čisté tvary, elegancia, príťažlivá útulnosť, pohodlný luxus, 3 míle súkromnej pláže. čo v časoch kolonizácie si mohli dovoliť iba naozaj bohatí.