Playa Del Carmen nie len relax ale aj ideálny východiskový bod pre aktívnu dovolenku

Aktuality
Playa Del Carmen nie len relax ale aj ideálny východiskový bod pre aktívnu dovolenku

Playa Del Carmen nie len relax ale aj ideálny východiskový bod pre aktívnu dovolenku

1.8.2017

Playa Del Carmen sa nachádza v mexickej provincii Quintana. Je jedným z prominentných turistických centier na karibskom pobreží, iba 70 km od Cancúnu.

 

Pobrežie medzi Cancúnom a Tulumom - medzi nimi leží Playa Del Carmen - nazývajú aj Mayskou riviérou.

 

Mesto sa preslávilo aj najrýchlejším rastom populácie v posledných troch desaťročiach. V roku 1970 tu bola rybárska dedina s 200 obyvateľmi, do roku 2010 sa počet obyvateľov zvýšil 750-násobne, čiže dnes tu žije viac ako 150.000 ľudí.  

 

Pred dobytím Španielmi na území Playa Del Carmen  bolo mayské mesto zvané Xaman Há. Španieli mesto niekoľkokrát dobyli a počas španielskej kolonizácie oblasť Playa Del Carmen bola neobývaná.

Prví usadlíci prišli v 20. storočí a boli to pravdepodobne vojnoví utečenci. Až do 60-tych rokoch Playa Del Carmen bola malá rybárska dedina. Jedinou významnou funkciou ostrova bola lodná doprava na ostrov Cozumel.

V nasledujúcich rokoch vďaka turistickému boomu význam mesta rástol a tak sa stalo centrom novej správnej oblasti.

 

Mayská riviéra sa pýši nádhernými plážami ale je aj ideálnym východiskovým bodom pre aktívnu dovolenku. Môžete organizovať výlety do Cenotes, Tulum, Cobá alebo do eco parku Xcaret.

 

Samotné mesto ponúka množstvo zábavných príležitostí. Súbežne s plážou sa tiahne Quinta Avenida, ktorá návštevníkom ponúka nespočetné množstvo reštaurácií, barov a obchodov so suvenírmi, samozrejme aj nočný život mesta je pozoruhodný.

 

Vynikajúce hotely a plážové kluby slúžia na uspokojenie luxusných potrieb. Nevynechajte návštevu karibského ostrova Cozumel, na ktorý sa dostanete trajektom. V Playa Del Carmen si prídu na svoje aj milovníci potápania.

 

V blízkosti sa nachádza najväčšia prírodná rezervácia v Mexiku - Sian Ka’an, ktorá sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO. Sian Ka’an v preklade znamená "miesto, kde začína nebo". Milovníci aktívneho oddychu môžu objaviť prírodné krásy, vyliezť na pyramídy, rybárčiť, potápať, pozorovať fascinujúcu faunu tropických lesov alebo obdivovať východ slnka. V tejto oblasti sa nachádza viac ako 20 mayských osád. Najstaršia v 5. storočí už bola obývaná. Milovníci prírody môžu prenajať stan alebo chatu, takže nemusíte brať so sebou stan.

 

Playa Del Carmen je známa pre svoje krásne pláže, ale aj Tulum stojí za návštevu. Tulum je jedným z centier mayskej kultúry s mnohými pamiatkami.

 

Môžete potápať po stopách Ramóna Brava a Jacquesa Cousteaua. Oplatí sa vyskúšať šnorchlovanie, skúsenejších čaká národný park Arrecife Puerto Morelos, kde môžu preskúmať mnohé jaskyne. Pre tých, čo túžia po pohybe, džungľa ponúka magické zážitky, jedinečné dobrodružstvo je zaručené.

 

Zábavný park Xplor ponúka aktívne trávenie voľného času - o dávku adrenalínu sa postará 13 lanových dráh. Kľudnejšiu zábavu poskytujú golfové ihriská, wellness centrá a kúpele, o kulinárske zážitky sa postarajú vybrané reštaurácie.

 

Mesto neustále pulzuje hudbou, hostia sa môžu nechať unášať rytmom reggae, rocku, jazzu a salsy. Na každoročne sa konajúcom festivale vystupujú mexickí a medzinárodní jazzoví hudobníci, ale aj na karnevale sa výborne zabavíte. Karibská atmosféra charakterizuje aj aktuálne sviatky Día de Muertos (Dušičky), Fiesta de la Virgen del Carmen je oslavou ochrankyne všetkých rybárov a námorníkov.

 

Na Playa Del Carmen sa najjednoduchšie dostanete lietadlom.