Tunisko: nefalšovaná, pritom neďaleká exotika

Aktuality
Tunisko: nefalšovaná, pritom neďaleká exotika

Tunisko: nefalšovaná, pritom neďaleká exotika

20.12.2017

Ak nechcete cestovať na druhú stranu zemegule, zároveň ale túžite zažiť diametrálne inú dovolenku než v predchádzajúcich rokoch, objednávajte letenky do Tuniska. Nie je ďaleko, napriek tomu sa vám bude zdať, že ste sa museli ocitnúť na inej planéte.

V Tunisku je teplo celý rok. Teploty sa tu pohybujú medzi 30 a 37 stupňami, preto sem neodporúčame jazdiť nikomu, kto si rád dovolenku pretne daždivými dňami prolenošenými na hotelovej izbe. Ak však horúco zle znášate a rovnako Tunisku nemôžete odolať, vypravte sa sem v januári, to je tu "najchladnejšie" a vyložene príjemne.

Dovolenka tu nezruinuje vašu peňaženku, a možno práve preto je táto destinácia tak obľúbená. Za strávený čas so stravou a ubytovaním zaplatíte rovnako toľko, ako by ste sa vypravili na dovolenku na Šumavu. Premiestňujte sa z miesta na miesto taxíkom, nakúpte si oblečenie alebo ochutnajte z pouličných stánkov všetko, čo by ste si inde dovoliť nemohli. Vstupy na pamiatky taky nie sú nijako závratné. Z tých najznámejších odporúčame navštíviť Kartágo, Dougga alebo koloseum El Jem.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Hlavne nemajte strach z toho, že sa vydávate do arabského štátu, teda jamy levovej. Tunisko je veľmi mierumilovné a liberálne, preto sa tu žiadnych prehnaných náboženských prejavov nedočkáte. Miestne sú naopak veľmi zábavné a keď nájdete spoločnú reč (či už to bude angličtina, francúzština alebo dorozumievanie typu "rukanoha"), budú s vami zdieľať veľa zaujímavostí. Z kriminality tu nemusíte mať žiadne obavy. Je to ideálna krajina pre rodinnú dovolenku.

More v Tunisku nie je síce priezračné ako na Kanároch, ale okúpete sa tu v príjemne teplej vode. Pláže nie sú príliš odlišné od tých v iných destinácií, takže si užijete ničím nerušené kúpanie. Vo väčšine prípadov budete mať more pár metrov od hotela a skoro každý má aj vlastný bazén, takže lenivci, ako je libo, či už priamo na piesočnatej pláži alebo v hotelovom rezorte. Až vás leňošenie omrzí, vyskúšajte let na padáku ťahanom motorovým člnok. Tento zážitok je pomerne bezpečný a nezabudnuteľný!

Milovníci kávy zajasajú: je tu totiž najobľúbenejším nápojom. Na jedálnom lístku nájdete väčšinou európske jedlá, pretože Tunisko bolo francúzskou kolóniou. To dosť ovplyvnilo jazyk, aj kuchyňu, ale nájdete tu aj talianske špeciality. Takže vyskúšajte, na čo máte chuť! Menší problém je tu s vodou, pretože nie je pitná, takže odporúčame si ju kupovať. Ak budete mať hlad a nechcete strácať čas vysedávaním v reštaurácii, stačí vyjsť na rušnejšie ulici. Domorodci tu ponúkajú najrôznejšie zapečené bagety, chleby, cukrovinky aj lievance.

Pre tých, ktorí túžia po dostupné exotike, je Tunisko urobeným rajom. Zažijete tu absolútne inú kultúru, než na akú ste zvyknutí, zároveň v lietadle nestrávite viac ako dve hodiny. Vyrazte za slnkom tohto prekrásneho arabského ostrova!