Turecká riviéra: horúca a žeravá ako prvá láska

Aktuality
Turecká riviéra: horúca a žeravá ako prvá láska

Turecká riviéra: horúca a žeravá ako prvá láska

15.1.2018

Turecká riviéra: Neznie to ako obľúbený dovolenkový cieľ mafiánskych rodín a zároveň miesto splnených snov? To prvé je najskôr premrštená predstava, ale to druhé je rozhodne pravda.

Táto oblasť pri Stredozemnom mori je totiž obľúbeným miestom všetkých, ktorí na ňu zavítali. Najviac by vás malo zaujímať pobrežie polostrova Malá Ázia pri Antayjskom zálive. Na pláži budete cubidup z ktoréhokoľvek hotela, ktorý si vyberiete. Navyše vás dovolenka v tomto malom veľkom raji nezruinuje: ceny ubytovania sú až prekvapivo nízke. No neznie to úžasne? Dlhé pláže sú pokryté pieskom tmavo hnedej farby. Pokiaľ na dovolenke hľadáte senzáciu, určite sa vydajte do letoviska Belek. Na pláži sa tu totiž každý rok liahnu malé korytnačky! Aj to svedčí o tom, ako čisté sú miestne pláže i more. Bojíte sa, že otvorené more bude chladné? Tu nie. V priebehu sezóny má veľmi príjemnú teplotu.

Milovníkov horúceho počasia čaká životný zájazd. Obzvlášť v júli a auguste je tu cez deň okolo 35 stupňov. Neochladí sa ani v noci, ale hotely s tým našťastie počítajú a ich izby sú opatrené klimatizáciou.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Pochybujeme, že sa vám takej horúčave bude chcieť šliapať do kopcov za pamiatkami, ale ak nechcete celú dovolenku preležať pod slnečníkom, máme pre vás pár tipov. Prejdite sa v uličkách najbližšieho mesta. Zbadáte krásnu antickú architektúru, ktorá sa dosť líši od toho, čo ste do teraz z dovoleniek poznali. Pokiaľ radšej obdivujete prírodné krásy, navštívte niektorý z národných parkov. Je tu aspoň trocha chládok a oddýchnete si od rozpálených uličiek, piesku i hotelovej izby.

Nemusíte sa báť islamskej viery, ktorá tu prevláda, nehrá tu tak zásadnú úlohu ako v ostatných arabských krajinách. Naopak tunajšia orientálna nálada na vás zapôsobí ako zaklínadlo a vy budete chcieť žiť jeden z príbehov Tisíc a jednej noci. Tunajší obyvatelia sú milí a vítajú každého turistu ako obľúbeného člena rodiny, či už u vás prevládajú akékoľvek preferencie. Nájde sa tu totiž každý. Rodinky s deťmi, ktoré prvýkrát uvidia more, cestovatelia samotári túžiaci predovšetkým po pokoji, páry, ktoré sem idú prežiť týždeň plný romantiky i športovo založení dobrodruhovia. Pláže totiž ponúkajú viac než úžasný výhľad. Požičajte si vodný skúter, povozte sa na vodných lyžiach alebo sa vráťte do detských rokov a Zaskáčte si na niektorej z nafukovacích atrakcií.

Aj keď Turecká riviéra nie je miesto, o ktorom by ste stále počúvali od priateľov, je to miesto, na ktoré by mal človek aspoň raz v živote zavítať. A dáme ruku do ohňa za to, že akonáhle sa tu raz ukážete, nebude to naposledy. Je to tou magnetickou orientálnou atmosférou? Ťažko povedať. Každopádne to stojí za to.