Lyžovačka v Taliansku - lyžiarske strediská v malebnom prostredí

Aktuality
Lyžovačka v Taliansku - lyžiarske strediská v malebnom prostredí

Lyžovačka v Taliansku - lyžiarske strediská v malebnom prostredí

25.1.2018

Ak túžite po autentickej európskej lyžovačke s vynikajúcim pomerom cena/kvalita, odporúčame talianske lyžiarske strediská, kde si každý nájde vhodné ubytovanie, či je to hotel alebo chata. Či už je to Vaša prvá cesta, alebo ste skúsení lyžiari, vrúcna talianska pohostinnosť (sú tým známi) a dráhy rôznej obtiažnosti každého očaria.

Talianske lyžiarske strediská charakterizujú profesionálne vybudované zjazdovky a turistické chodníky. Takmer všetky strediská sú vhodné aj pre deti: majú k dispozícii ihriská a prispôsobené vleky. 

Ak máte radi strmé svahy a väčšie výzvy, vyberte si stredisko Selva di Val Gardena, Arabba alebo Marmolada (tu funguje aj lyžiarska škola Rocca Marmolada) - skúsení lyžiari si tu užijú skvelú zábavu. V týchto talianskych strediskách okrem nádhernej scenérie sa čoraz väčší dôraz kladie na funkcionalitu. Na ľadovec Marmolada premáva kabínková lanovka do výšky 3270 metrov.

V tomto stredisku sa nachádza jedna z najkrajších lyžiarskych dráh. Spomínané strediská spĺňajú všetky požiadavky lyžiarov, ale ak sa chcete zabaviť a užívať nočný život, navštívte Sauze d’Oulx alebo Cerviniu. Ak plánujete zimnú dovolenku s deťmi, najideálnejšou destináciou je Claviere a Cal di Fassa, kde aj Vaše ratolesti sa môžu zúčastniť lyžiarskeho výcviku.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Keď už hovoríme o talianskych lyžiarskych strediskách, nemôžeme vynechať populárne a malebné Dolomity, ktoré sa nachádzajú na severovýchode a sú vybavené najmodernejšími zjazdovkami. Pohľad na hory je očarujúci, kto tu už raz bol určite sa chce vrátiť, aby mohol opäť obdivovať pohorie tiahnuce sa naprieč regiónom.

Dolomity sa pýšia aj optimálnou polohou a sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Na ľadovec týčiaci sa do 3000 metrov sa dostanete lanovkou. Ak chcete preskúmať Dolomity, odporúčame skipas „Dolomiti Superski”, ktorý sprístupňuje 12 lyžiarskych oblastí a celkovo 1200 km zjazdoviek.

Medzi ďalšie odporúčané destinácie patrí Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Selva Val Gardena, Ortisei, Val di Fassa, Arabba a Corvara. Lyžovanie v Sella Ronda je nezabudnuteľným zážitkom. 

K Dolomitom sa najjednoduchšie dostanete z milánskeho letiska. Vo veľkolepom lyžiarskom stredisku Cortina d’Ampezzo sa každoročne konajú preteky FIS, takže aj tí, ktorí sa na lyžovanie radi pozerajú sa určite výborne zabavia. O zábavu a pohodlný pobyt návštevníkov sa postarajú rôzne zábavné zariadenia, bazén, sauna a zimný štadión.

Obľúbenou lyžiarskou oblasťou je Livigno, ktorá sa nachádza blízko švajčiarskej hranice v bezcolnej zóne, takže máte k dispozícii aj výhodné nákupy. Okrem rozmanitých dráh, sáun a barov môžete vyskúšať aj jazdu na saniach s konským záprahom.

Ak sa vyberiete na zimnú dovolenku do Talianska, môžete očakávať uvoľnenú atmosféru, gurmánske špeciality a už spomínanú taliansku pohostinnosť. Okrem nádhernej prírodnej scenérie Vás čakajú predĺžené večery a rôzne kávové špeciality. Vzhľadom na skvelý pomer cena/kvalita výhodnejšiu ponuku určite nenájdete.

Talianske lyžiarske strediská každého srdečne vítajú, či už cestujete s rodinou, priateľmi, či ste pokročilí alebo začiatočníci, milovníci extrémnych športov alebo turistiky - čaká Vás skvelá atmosféra a fantastické zážitky.