Karibská perla - Jamajka

Aktuality
Jamajka - Najväčší ostrov v Karibiku

Jamajka - Najväčší ostrov v Karibiku

15.2.2018

Najväčší ostrov v slnečnom Karibiku odvolávajúc kolumbovskej éru ponúka veľa lákadiel. Milovníci pláží, reggae, história, rumu, obdivovatelia hrdosti a svojhlavosti a odhodlanie miestnych si prídu na svoje. Ideálne miesto pre dovolenku a odpočinok, k čomu má Jamajka naozaj všetko.

Jamajčania sa radi bavia a vybudí taky! Večierky pod holým nebom s horou grilovaného mäsa a všadeprítomného reggae sú tu na dennom poriadku. Miestne pohostinnosť vás príjemne prekvapí a buďte si istí, že milý prístup sa vám desaťkrát vráti.

neoblomnosť miestnych je tiež dobre zdokumentovaným znakom, ako inak si vysvetliť miestnej velikánmi ako Bob Marley, Usain Bolt a jamajskej bobisty, ktorí dali vzniknúť obľúbeným komédiám a verte alebo nie naozaj existujú. Dala by sa vymenovať celý rad historických i súčasných osobností, ale bude lepšie ak si tie príbehy vypočujete priamo od miestnych, radi vás zasvätia.

Tenerife
Tenerife
Tenerife

 

Koho by na dovolenke nelákalo more a odpočinok? To ste tu správne, no, teda ešte nie ste, ale Jamajka je naozaj to pravé odpočinkové miesto. Či už si vyberiete zo známych pláží ako sú Seven Mile Beach, Bloody Bay, Frenchman's Cove, alebo Winnifred beach, alebo vyrazíte po vlastných do odľahlejších častí, čaká na vás rozžeravený piesok, palmy a scenérie ako z plagátov.

Vôňa kvetov, nepriestupná džungľa, upravené záhrady, parky a vodopády. Aj tak môže vyzerať vnútrozemia Jamajky. Je tu z čoho vyberať. Najmä vodopády sú obľúbeným lákadlom. Vydajte sa objaviť krásu aj adrenalínovú zábavu vodopádov Blue Hole, alebo môžete stráviť celý deň v záhradách Martha Brae river. Nemôžete počítať s tým, že na týchto miestach budete sami, ochotní sprievodcovia vás všade prevedú a môžu z vášho výletu urobiť naozaj nezabudnuteľný zážitok, však vyberajte starostlivo je tu množstvo rádoby sprievodcov, ktorí naopak váš zážitok okorení úplne iným spôsobom.

Ak túžite po rušnom zážitku mesta, vydajte sa do Kingstonu. Bývalá pirátska bašta sa pýši mnohými zážitkovými službami a ponúka to, čo každé veľkomesto, kultúru, zábavu, nočný život, históriu a len kúsok za mestom sa rozpína ​​pohorie Blue Mountains kam možno uniknúť v prípade, že sa vám mesto želajú.

Letoviská sa nachádzajú poväčšinou v pokojnejších častiach Jamajky, kde nájdete tú pravú nezabudnuteľnú atmosféru miestneho pokoja a slobody. Aký servis môžete očakávať? Prvotriedna! Jamajka nie je v turizme žiadny nováčik, a tak môžete mať istotu, že sa o vás naozaj dobre postarajú a nadštandardné služby nie sú žiadnou výnimkou.

Ochutnajte jamajský verziu Karibiku. Nebudete ľutovať!