Omán - Sultanát plný pokroku

Aktuality
Omán - Sultanát plný pokroku

Omán - Sultanát plný pokroku

28.2.2018

Zemička, teda aby sme boli presní sultanát, žijúci tak nejako zatienený Spojenými arabskými emirátmi očarí každého cestovateľa od batôžkára po náročného hľadača pohodlie a full servisu. Ropné bohatstvo pretavené do tej najprívetivejšie praxe nájdete práve tu.

Rozpálená krajina ochladzovaná morskými prívaly, ktoré, ak máte šťastie vytvárajú originálny vodné gejzíry sú len jedným z lákadiel. Imponujúce je tiež to, že je tu oproti slávnejším susedom ďaleko menej turistov. No a taky majú Zanzibar! Ostrov s krvavou históriou plnou otroctva, kolonizácie a vojnových sporov sa do dnešnej doby premenil v rozkvitnutej miesto ideálne pre ničím nerušený odpočinok a naozaj neskutočnú dovolenku. Ománcov vlastne už Zanzibar ani tak nemajú, ale sú s ním veľmi úzko spätí, a to dobrým dopravným spojením a ďalšími pre dovolenku nedôležitými faktory.

Oman
Oman
Oman

 

Omán bol dlho pre cestovateľov nedostupnou, alebo aspon zdanlivo nedostupnou lokalitou, však túžba objavovať svet vedie do Ománu každoročne viac a viac turistov rôzneho razenia. Ománcov sú vďaka rope bohatým národom a tiež veľmi pohostinným. Cestovatelia sú vítaní s otvorenou náručou. Orientálna kuchyňa je jednou z mnohých miestnych predností a služby okolo cestovania sú na naozaj dobrej úrovni. Nie je problém si požičať auto a prejsť blízke okolie, alebo aj celú zem.

Môžete sa vydať po stopách histórie, proroka, vydať sa objavovať Kadidlovníkový plantáže, za ťavy k napájadlám, a dokonca aj za baobabu, ktoré mimo svoj obvyklý výskyt nájdete aj tu.

Omán nepodľahol moderným trendom a vysokému tempu ako v susedných Emirátoch, naopak si zakladajú na tom, že máte priestor sa nadýchnuť a rozhliadnuť sa okolo seba. Moderná technológia a architektúra je používaná len keď naozaj slúžia svojmu účelu, nenájdete tu výškové budovy a najmodernejšie materiály, ale vysoko funkčné priestory aj technológia rešpektujúci charakter krajiny či prostredie. Omán nereaguje na dopyt zahraničných turistov, naopak ponúka pohľad na Omán ako taký, nevnucuje sa, ale sľubuje autentický zážitok.

Užite si tradične netradičný zážitok, ktorý pre vás táto krajina pripravovala po stáročia.