Mallorca: ostrov plný moderných i prírodných divov

Aktuality
Mallorca: ostrov plný moderných i prírodných divov

Mallorca: ostrov plný moderných i prírodných divov

19.3.2018

Vysnívaný španielsky ostrov je oddelený od všetkého ruchu hektického sveta. More, ktoré ju chránia zmyje stres a obavy aj z vás a vy si tak naplno užijete úžasnú dovolenku.

Hoci na Malorke svieti slniečko viac ako 300 dní v roku, ostrov nepatrí k vyprahnutým ani suchým. Teplota vody tu neklesne pod 19 stupňov a v letnej sezóne dosahuje 25. Zostáva tak neustále svieži a pripravená ponúknuť svojim návštevníkom priezračné a kľudné more. Poriadne sa rozhliadnite. Uvidíte tu rast pomarančovníky, figovníky, olivovníky a ďalšie rastliny, ktoré sú pre nás Európanov vítaným exotickým pozdvihnutím. Dohovoríte sa anglicky aj nemecky, ak ste však študovali španielčinu, zabavte sa s miestnymi v ich rodnom jazyku. Či už na ne budete hovoriť akokoľvek, s priateľským úsmevom sa postarajú o čokoľvek je požiadate. Jej obyvatelia sú totiž až nebývalo milí, tolerantní pohostinní.

Mallorca
Mallorca
Mallorca

 

Myslíte si, že sa na tomto ostrove musíte len váľať na širokej piesočnatej pláži a cachtat v priezračnom mori? Nenechajte sa zmiasť. Pohnite kúsok vypožičaným autom a choďte si urobiť poriadny výšľap do hôr. Narazíte na početné geografické zaujímavosti, ako napríklad morom vymleté ​​útesy, jaskynné jazera alebo najrozmanitejšie vápencové útvary. Rimania tu po sebe zanechali dosť stôp, preto aj tunajšia architektúra pôsobí majestátne a rozhodne je pri každej prechádzke mestom čo obdivovať.

Mladí Mallorcu milujú! Sú tu totiž najrôznejšie bary, nočné kluby, kaviarne, diskotéky a nepreberné množstvo obchodíkov. Čo sa denné zábavy týka, každý deň si môžete užiť inak. Požičajte si vodný bicykel, zahrajte si tenis, naučte sa surfovať alebo skúste vodné lyže! Ale ani rodiny deťmi tú neprídu skrátka. Zostup do mora je tu dlhý a veľmi pozvoľný, takže ani malé deti sa tu neutopí.

Mallorca sa čím ďalej tým viac prispôsobuje požiadavkám svojich milovaných turistov. Preto tu rastú najnovšie nákupné strediská a kluby. Starobylá architektúra tak v turistických centrách ustupuje do pozadia. Ale narazíte tu aj na ňu.

A čo kuchyne typická pre Malorku? Samozrejme očakávajte širokú ponuku morských tvorov. Prenikla sem aj divokosť španielskej kuchyne, a predovšetkým ochutnáte tie najlepšie olivy a mandle. Za zmienku určite stojí aj cukrovinka ensaimada alebo údenina sobrasada. Ak vám tú niektorú z týchto pochúťok ponúknu, určite neodmietajte.

Už keď vyslovíte meno ostrova, zacítite vôňu čerstvého kokosu a dostupného luxusu. Má akési zvláštne tajomstvo, ktoré síce neprezradí, ale nechá vás v jeho vleku prežiť so zatajeným dychom celú dovolenku.