Sicílske slnko - kedykoľvek v roku

Aktuality
Sicílske slnko - kedykoľvek v roku

Sicílske slnko - kedykoľvek v roku

7.5.2018

Najväčší ostrov v Stredozemnom mori je lákadlom pre turistov z celého sveta a má čo ponúknuť po celý rok. Možno by ste to do nej nepovedali, ale Sicília je na "ostrov" prostredie tak rozmanité, že mnohí prepadnú jej kúzlu a vracia sa sem leta.

Sicília má rozlohu menšieho štátu a hlavné mesto Palermo je často východiskovým bodom turistov. Nečakajte však typickú metropolu s turistickými lokalitami, historické jadro a pár zaujímavých častí, ktoré rozhodne stoja za videnie tú iste nájdete, ale sú tu aj časti evokujú skôr dojem, že je človek Skládka alebo niekde na africkom predmestí.

Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie miesta patrí bezpochyby aktívna sopka Etna. S sprievodcom sa dostanete až hore a zostup potom vedie "mesačnou krajinou" Môžete zvoliť taky alternatívne spôsoby výstupu pomocou áut či štvorkoliek. Ide o jedinečný zážitok. Ak váhate, či zostať na jednom mieste, alebo cestovať, odpoveďou je jednoznačne cestovať.

Sicílie
Sicílie
Sicílie

 

Navštíviť mestečka s neopakovateľnou atmosférou za to určite stojí. Antická história na vás dýchne v Archimedových Syrakúzach, úžasná katedrála vás privíta v mestečku Monreale kúsok od Palerma, údolia chrámov neďaleko mestečka Agrigerto upúta komplexom chrámov postavených v časoch pred Kristom. A to je len výber, ktorý určite ľahko doplníte podľa vlastných záujmov.

Hoci v Stredozemnom mori, ani sladká voda sa nenechá čo do významu zahanbiť. Tešiť sa môžete na sladká jazera, početné teplé minerálne pramene a vodácka srdce nadchnú tiež zjazdné rieky. Milovníkov prírody čakajú národné parky. V Madoniu sa ocitnete mimo civilizáciu a môžete sa túlať v miestnych viniciach, obľúbené sú aj prechody pohoria Nebrodi.

Áno, aj na leňošenie na pláži má Sicília veľmi príhodná miesta, plne vybavená letoviska aj malá prímorská mestečka s nefalšovanou Stredozemné atmosférou. Kompletný servis, skvelá kuchyňa a luxusné vybavenie nabádajú k návšteve a leňošenie môžete ľahko preložiť nejakým výletom. Či už vás na Sicílii nalákajú prírodné krásy, odpočinok, história, kúzlo mafie či miestnej kuchyne rozhodne nebudete svojej návštevy ľutovať.