Koh Samui - na chvíľu na všetko zabudnúť

Aktuality
Koh Samui - na chvíľu na všetko zabudnúť

Koh Samui - na chvíľu na všetko zabudnúť

21.6.2018

Thajsko sa rok od roku stáva populárnejším aj pre slovenských turistov a cestovateľov. Ostrov Koh Samui sa potom tešia zvláštne obľube a je to na ňom poznať. Divočina sa za pár posledných rokov premenila v plne vybavenú infraštruktúru, ktorá si však na mnohých miestach zachovala svoj divoký ráz a jedinečnú tropickú atmosféru strateného ostrova, človek len dnes musí o niečo viac hľadať.

Je súostrovím tvoreným viac než 80. ostrovmi a ostrovčekmi. Na hlavný ostrov Koh Samui sa bez problémov dopravíte lietadlom na tunajšie medzinárodné letisko. Miestne strediská si zakladajú na dokonalom komforte, proklientsky prístupu a službách najvyššej kvality. Tiež si zakladajú na tom aby ste sa necítili "ohraničenie", ale mohli vychutnať krásy ostrova do sýtosti.

Ostrov aj napriek príliv turistov z celého sveta zostáva krásne zelený, typickým znakom sú všadeprítomné kokosové palmy. Nájdete tu aj celý rad pralesov, do ktorých sa môžete vypraviť a vyhľadať v horúcom počasí aspoň trochu tieňa.

Ko Samui
Ko Samui
Ko Samui

 

Pozorovať z belostných pláží vlny narážajúce na skaliská a zalesnené vnútrozemskej kopce je príjemným doplnkom dokonalej relaxácie, ktorú si tu môžete dopriať. Medzi najznámejšie pláže patria Chaweng a Lamai, ak sa však chcete vyhnúť miestam kam mieri väčšina turistov, skúste menšie Mae Nam, kde si zaplávate pomerne v pokoji.

Svojou polohou je ostrov samozrejme hojne navštevovaný milovníkov vodných športov. Ideálne podmienky pre surfovanie a tiež široké miestnej zázemie tohto športu priamo nabáda to vyskúšať. Koralové útesy zase poskytujú jedinečnú príležitosť pre šnorchlovanie a potápanie. Vzhľadom k turistickému ruchu sa tu darí tiež barom, reštauráciám, wellness zariadením alebo napríklad golfu. Samozrejmosťou sú aj tradičné thajské masáže, poskytované rodenými Thajčania a teda najlepšie na svete.

V thajskej, toľko typické kuchyni je tiež stále čo objavovať a jej rozmanitosť si tu môžete dopriať plnými dúškami, nie všetko jedlo je nutne pálivé, ale určite odporúčame sa na to vždy opýtať, najmä ak cestujete s deťmi. S thajskou kuchyňou je to často tak, že ju buď milujete, alebo nenávidíte.

Ak túžite po ozajstnom odpočinku či už pasívnym alebo aktívnym spôsobom je Thajsko a Koh Samui naozaj dobrou voľbou.