Maldivy súostrovie "kvetom v Indickom oceáne"

Aktuality
Maldivská republika, čarovné ostrovy

Maldivská republika, čarovné ostrovy

22.9.2015

Slávny cestovateľ Marco Polo nazval maldivské súostrovie “kvetom v Indickom oceáne“. Tieto ostrovy sú naozaj najkrajšie perly Indického oceánu. Celkom ich je 1192 a len 200 z nich je obývaných, resp. 87 ostrovov obyvatelia „udržiavajú“ pre cestovný ruch.

Nádherné ubytovanie, biele piesočnaté pláže, romantické lagúny a vynikajúce pohostenie zabezpečia nezabudnuteľný zážitok, vďaka čomu sa na Maldivy hostia neustále vracajú. Nie je to len ideálne letovisko, ale aj raj pre milovníkov potápania, pre zaľúbených párov či novomanželov. Mnoho zaľúbených párov sa rozhodne vstúpiť do manželstva práve na Maldivách. Ideálne miesto pre milovníkov slnka a plávania.

Určitá časť obyvateľov sa živí z poľnohospodárstva a rybolovu, zvyšok najmä z turizmu, preto vynikajúca pohostinnosť je ich hlavnou zásadou. Cestovný ruch je hlavným zdrojom príjmov. Hlavné mesto Maldív, Malé sa nachádza na jednom z najväčších ostrovov v Indickom oceáne, na atole Malé, 650 km juhozápadne od Srí Lanky. Malé je zároveň najväčším mestom ostrova a leží v nadmorskej výške 24 metrov.

Zaujímavosťou je, že povrch maldivských ostrovov je plochý, nenájdete tu rieky ani hory. Väčšina ostrovov sa dá prejsť v priebehu jednej hodiny. Všetky výlety a prechádzky sú obmedzené na daný ostrov. Samozrejme môžete navštíviť aj iné ostrovy, ale nadmorská výška nikde nepresahuje 2,4 metrov.

Malé má aj vlastné letisko, čo umožňuje udržiavať kontakt so Srí Lankou a Indiou. Mesto je živé a vzrušujúce. Kultúrnych pamiatok nie je veľa, ale vďaka moslimskej populácii tu nájdete viac mešít a minaretov. To zanecháva svoje stopy aj na budovách, ktoré tak získali nádych arabskej architektúry. Spomedzi budov najokázalejšia je Piatková mešita.

Maldivy sú vhodné pre každého, kto chce uniknúť z každodennej rutiny a zregenerovať svoje sily. Tu môžete len relaxovať, ak túžite po aktívnom oddychu máte k dispozícii rôzne vodné športy. Pokojná atmosféra a relaxácia Vás dokážu nabiť na dlhú dobu, po skončení dovolenky návrat do každodenného zhonu hravo zvládnete.