Španielsko je jedným z najteplejších krajín Európy

Aktuality
Španielsko je jedným z najteplejších krajín Európy

Španielsko je jedným z najteplejších krajín Európy

10.8.2017

Španielsko je jednou z najteplejších krajín Európy. V porovnaní so Slovenskom má obrovskú rozlohu a jeho hranice sa prevažne končia až v mori. Vzhľadom na veľkosť tu nájdeme teplé kontinentálne, ale aj oceánske, mediteránske podnebie a nechýba ani subtropické. Počasie je najpríjemnejšie na jeseň a na jar. Leto je horúce a často suché.

 

Zaujimavé ponuky zájazdov do Španielska najdete aj tu..

 

Kanárske ostrovy sú najznámejšie a najvyhľadávanejšie súostrovie. Počasie je celý rok príjemné a teplé, kedykoľvek túžime po oddychu môžeme rátať s dobrým počasím.

V Španielsku nájdete všetky potenciálne výletné ciele, ktoré spríjemnia aktívnu dovolenku. Môžete sa vydať na pešiu túru po zasnežených horách, plávať vo vlniacom sa mori, zúčastniť sa lesných či cyklistických túr, prehliadok mesta, alebo jednej z najdlhších a najznámejších pútí zvanej El Camino, ktorej konečný bod je v meste Santiago de Compostela. Túto púť ročne absolvuje desiatky tisícov pútnikov z celého sveta. Súčasťou tradície sú býčie zápasy, ktorých dnešná podoba vznikla v 18. storočí.

Po celodenných aktivitách určite vyhladnete. To je skvelá príležitosť vyskúšať zázraky španielskej kuchyne: churros, tortilla, tortilla de patatas (španielska omeleta), paella. Určite ochutnajte aj Tinto de verano (červené víno) alebo sangriu. Každý si tu príde na svoje.

Keby ste chceli cestovať na dlhšie vzdialenosti, môžete navštíviť všetky dôležité pamiatky vlakom alebo autobusom. Samozrejme cestovanie vlastným autom je výbornou alternatívou, pretože sa nemusíte držať cestovného poriadku. Cestovanie autom je lepšou voľbou ak chcete navštviť napríklad Toledo, mesto postavené na skale, alebo Barcelonu, mesto pýšiace sa architektonickými majstrovskými dielami. Zoznam populárnych miest je dlhý, preto neváhajte a objavte Španielsko!