Chorvátske pobrežie, ideálne miesto na odpočinok

Aktuality
Chorvátske pobrežie, ideálne miesto na odpočinok

Chorvátske pobrežie, ideálne miesto na odpočinok

11.8.2015

V Chorvátsku sa nachádza pre slovenského turistu najbližšia dostupná pláž. Ak túžite po dovolenke na pláži, zvážte chorvátsku pláž, ktorá je nielen dobre dostupná, ale podľa mnohých je jedným z najkrajších pláží sveta.

Je pravdou, že v Chorvátsku nájdete väčšinou kamenisté pláže, ale čo sa týka scenérie, farieb a čistoty vody jednoznačne vedie a svojou atmosférou Vás určite očarí. V posledných rokoch sa Chorvátsko stalo veľmi obľúbeným letoviskom. Každý rok stále viac Slovákov sa rozhodne tu stráviť svoju dovolenku, pretože zakaždým odchádzajú s nezabudnuteľnými zážitkami.

Jadranské more je neuveriteľne krásne. V pobrežnej časti krajiny sa nachádza tisíce malých ostrovov, ktoré na rozdiel od väčších ostrovov v blízkosti pobrežia sú väčšinou neobývané. Na tých väčších ostrovoch vznikli menšie mestá a dediny. Ostrov Istria je veľmi populárny, v podstate je to polostrov, ktorý je skvelým prázdninovým rajom už celé desaťročia. Priemyselne a poľnohospodársky je menej rozvinutý, hlavným zdrojom financií v tejto oblasti je cestovný ruch.

Medzi populárne voľnočasové aktivity patrí prenájom lodí. Pre tých, čo túžia po aktívnom oddychu je ideálna plavba plachetnicou alebo motorovou jachtou. Plachteniu a potápaniu sa môžete venovať celoročne.

Medzi známe mestá patria Trogir, Split, Zadar, Primošten, Dubrovník, Umag, Rovinj, Pula, Opatija, Rijeka a Poreč. Poreč je obľúbeným letoviskom. Počas dovolenky si nenechajte ujsť návštevu Baziliky svätého Eufrazia, ktorá bola postavená v 6. storočí. Spomínané mestá sú bohaté na pamiatky. Niet divu, keďže v priebehu storočí tu zavítalo mnoho národov a každý z nich tu nechal kúsok zo seba, zo svojej kultúry. Ak chcete vidieť najstarší chorvátsky rybí trh nevynechajte prehliadku Trogiru. Na tomto stále fungujúcom trhu nájdete aj také "klenoty", aké ste v živote asi ešte nevideli.

Chorvátsko je známe aj pre svoje zábavné parky s fantastickými tobogánmi a bazénmi. Ak chcete zažiť gastronomické dobrodružstvá určite vyskúšajte miestnu kuchyňu, ktorá medzi inými ponúka aj plody mora. Rybári idú na lov v skorých ranných hodinách, vďaka tomu sú suroviny vždy čerstvé. Chorvátska kuchyňa je fantastická.

Ceny sú na naše pomery prijateľné. Niektoré reštaurácie vyššej kategórie sú finančne náročnejšie, ale nie je ťažké nájsť ani také, kde si môžete vychutnať nielen dobrú večeru ale aj západ slnka, navyše za jedlo nezaplatíte viac ako doma.

V posledných rokoch sa v Chorvátsku vybudovala diaľnica, vďaka čomu sa skrátila cestovná doba medzi jednotlivými atrakciami a samotné cestovanie je príjemnejšie.