Obľúbená topánka Európy

Aktuality
Obľúbená topánka Európy

Obľúbená topánka Európy

15.8.2015

Antická a moderná, klasická a štýlová, to všetko dokonale vystihuje najmilšiu „topánku" Európy, „Taliansku čižmu". Je to krajina nekonečných možností, kde si každý splní svoje sny a túžby.

Nádherné hory pretkané sopkami, okúzľujúca scenéria, zamatovo modré more, rieky, jazerá s lagúnami vítajú milovníkov plachtenia, surfovania, lyžovania, turistiky a slnenia.

Podnebie je stredomorské a kontinentálne, v horách Vás čaká ostrý vzduch. Užite si biely sneh a teplé slnečné lúče v rámci jednej krajiny.
História plná slávy, ako aj pádov zanechala množstvo jedinečných pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť, keď ste už o nich toľko čítali v učebnici histórie. Niet divu, že Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou. Jeho svetové kultúrne a prírodné dedičstvo je hlavným lákadlom turistov.
Prevažná časť obyvateľov je rímskokatolíckeho vyznania, čo sa odzrkadľuje nielen v kultúrnych pamiatkach, ale aj na každodennom živote. Ľudia sú otvorení a priateľskí, známy svojou pohostinnosťou.
Talianske umenie je dodnes smerodajné, stojí za to vidieť korene a inovácie. Múzeá nám odhalia neoceniteľné hodnoty. Mnohí z nás poznajú jedinečnú taliansku módu, ktorá sa preslávila po celom svete.
Taliani sú veľmi hrdí na svoju kuchyňu, ktorá sa považuje za jednu z najchutnejších a najzdravších. Oni skutočne varia srdcom aj dušou, presne ako ich „Mamma" v detstve.
Pre milovníkov športu je dobre známa talianska futbalová liga a motoristické športy. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Taliansku, nenechajte si ujsť tieto udalosti, ktoré Vám garantujú nezabudnuteľnú atmosféru a zážitok.
Každý člen rodiny si tu nájde niečo atraktívne a zaujímavé, navyše aby ste si mohli vychutnať nekonečné množstvo rekreačných možností Talianska, budete sa neustále vracať. Výhodou je aj vynikajúca dopravná dostupnosť.