Bahamy

Detail štátu

Bahamy Bahamy - transparent

Ponúkame 10 ubytovacích kapacít za cenu 2 378 € - 5 358 €.

Doba letu 15:30 h (Viedeň) 13:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT-5 (voči SR -6)
Mena bahamský dolár (BSD), prakticky je možné používať aj USD
Víza Od 1.4.2009 nepotrebujú slovenskí občania víza na vstup na územie Bahám za účelom turizmu.

 

Atlantis Royal Tower Ste milovníkmi turistiky a potápania? Láka Vás podmorský svet so svojimi tajomstvami a krásami? To Vám ponúkajú Bahamy – ostrovy, ktoré sú snom takmer každého potápača.

Bahamy oficiálne Bahamské spoločenstvo leží v Atlantiku juhovýchodne od Floridy a severovýchodne od Kuby. Súostrovie tvorí 30 väčších, 700 menších a približne 2400 koralových ostrovov. Územie Bahám sa nachádza v nízkej nadmorskej výške, najvyšší vrchol Como Hill má výšku 63 m, vďaka tomu tu nájdeme krásne piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do vody.

Bahamy sú vďaka svojej geografickej fragmentácii rozdelené do 31 správnych obvodov.

+ Kedy je vhodný čas dovolenky na Bahamách?

Podnebie na Bahamách je subtropické až tropické, pod vplyvom severovýchodných pasátov a teplého Golfského prúdu najmä počas zimného obdobia. Bahamy sa pýšia v priemere 320 dňami slnečného svitu ročne. Priemerné teploty dosahujú v lete v priemere 30 ° C, v zimných mesiacoch december až apríl v priemere 26 ° C. Zrážky sa pohybujú medzi 1100 až 1600 mm za rok, nárazové dažde sú častejšie od mája do novembra. Od júna do novembra je možný výskyt hurikánov.

+ Bezpečnostná situácia na Bahamách

Situácia na Bahamách je bezpečná, je však odporúčané po zotmení nechodiť osamote mimo hlavných hotelov. Najhoršia situácia je na ostrovoch New Providence a Grand Bahama, ide však len o drobné krádeže. Vo vode si treba dávať pozor na morské živočíchy a to hlavne medúzy.

Na ostrovoch turistom nehrozia žiadne exotické choroby. Voda, ktorá tečie z vodovodu je pitná. Zdravotná starostlivosť v prípade núdze je tiež na dobrej úrovni. Nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie.

+ Cestovateľské tipy

V tomto sychravom typickom jesennom počasí u nás je aktuálna práve táto turistická destinácia, ktorá vás môže zlákať svojou 29 stupňovou teplotou vzduchu. Zrážok je tu najviac od mája do októbra, dažde sú zvyčajne veľmi prudké a krátke. Celoročná priemerná teplota je 25°C.  Hlavným lákadlom Bahám sú pláže, ktoré vďaka príjemnej klíme lákajú k návšteve po celý rok.

Na cestu je potrebný cestovný pas a pre občanov SR platí vízová povinnosť. K žiadosti o vízum musí občan SR okrem iného predložiť platný cestovný doklad, spiatočnú či tranzitnú letenku a preukázať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na pobyt.  Na Bahamách neexistuje prihlasovacia povinnosť. Platidlom je bahamský dolár.

Bahamy sú strediskom všetkých druhov vodných športov, sú tu vynikajúce podmienky pre potápanie a morský rybolov. Medzi klasické športy, ktoré ponúkajú aj hotelové komplexy patrí golf, tenis, volejbal. Čo sa týka bahamskej kuchyne, hlavnými špecialitami sú Conch (morské mušle), Grouper (ostriež), grilované, varené, dusené a opekané Crawfish (langusty) a rybie filé v marináde, ktoré ponúkajú reštaurácie na vysokej úrovni. Zo sladkostí je to Guavaduff (puding) servírovaný s rumovou polevou.  Ďalej tu však nájdete aj tradičnú európsku a americkú kuchyňu.

Veľa hotelov má bar alebo nočný klub, okrem toho sa tu konajú početné plážové party a diskotéky. V Nassau a Freetowne sú niektoré bary, kasína a nočné kluby otvorené po celú noc.

+ Najnavštevovanejšie miesta na Bahamách

Najdôležitejším a najnavštevovanejším mestom je hlavné mesto Nassau. Je to očarujúce staré mesto postavené na slnkom zaplavovanom úbočí a čnejúce nad morom. Je centrom obchodu pre ostatné ostrovy. Pri putovaní Nassau nemôžete minúť námestie v centre mesta. Zapĺňajú ho obchodíky so suvenírmi, kaviarničky a reštaurácie. Dlhý most spája Nassau so slávnym ostrom Paradise Island, domovom luxusných pláží, svetovo známeho golfového ihriska, prepychových hotelov a kasín svetovej triedy.

+ Odporúčame navštíviť

Ostrov Rum Cay je „spiacou kráskou“ Bahám. Môžete tu vidieť pozostatky bavlnových plantáží, indiánske artefakty, milo zaguľatené kopčeky, zlaté pláže a farebné korale, ktoré obkolesujú celé pobrežie.

Grand Bahamas je jedným z ostrovov súostrovia Bahamy, leží v jeho severnej časti. Jeho hlavným mestom je Freeport. Rovnako ako ostrov New Providence sa Grand Bahamas honosí dlhými perleťovo bielymi plážami, luxusnými hotelmi a kasínami v jeho vnútri. Je tu však znateľne menej obyvateľov. Práve tento fakt priťahuje cestovateľov, ktorí túžia po absolútnom pokoji bez ruchu veľkomiest. Ostrov Grand Bahamas je ideálnym dovolenkovým miestom. Ponúka spojenie kultúry, prirodzenej krásy a nespočetné množstvo atrakcii pre turistov. Nájdete tu všetko pre prežitie pokojnej dovolenky plnej luxusu a pohodlia.

Aktívni turisti si tu tiež prídu na svoje. Široká ponuka potápačských lokalít, ktorými sa táto oblasť môže pochváliť, je len začiatkom. Nájdete tu opustené pláže, tiché dedinky hneď za okrajom rušného mesta, botanické záhrady a národné parky.

Ak túžite po pokojnom odpočinku od každodenného zhonu, opustené pláže budú tým pravým. Nič z toho, čo sa nachádza na aktívnych plážach, tu nenájdete. Sú to izolované pláže, plné súkromia a panenského piesku. Nenarazíte tu na motorové člny ani davy ľudí. Budete tu len vy, vaši priatelia a nadpozemský pokoj. Svet sa tu skladá z troch farieb, modrej, zelenej a bielej. Prineste si zo sebou kokosové orechy, mangá a užite si pokojné dni bez zhonu.

+ Zaujímavé miesta a pláže na Bahamách

Všeobecne sú Bahamy vďaka svojim plytkým vodám v okolí ostrovov a ostrovčekov rajom pre všetkých vyznávačov potápania, šnorchlovania a rybárčenia. Vďaka svojmu slnečnému podnebiu nazval George Washington Bahamy "ostrovy večného júna". Na Bahamách Vás privíta aj bujná vegetácia - darí sa tu stále zelenému rastlinstvu, kokosovým palmám, píniovým a mangrovníkovým lesom, po celý rok tu kvitnú divukrásne kvety. V druhej polovici 20. storočia bola na Bahamách vyhlásená sieť pobrežných a morských národných parkov. To všetko predurčuje Bahamy ku krásnej a romantickej dovolenke v tropickom raji.

Long IslandLong Island

Tento ostrov je zatiaľ veľmi málo zasiahnutý turistickým ruchom a máte možnosť sa tu stretnúť s čarokrásnymi prírodnými scenériami. Pravdepodobne najmagickejším miestom je Cape Santa Maria na severe ostrova, kde sa dlhá biela pláž zvažuje do tyrkysového mora s koralovými útesmi.

 

 

 

 

 


 

Cat IslandCat Island

Panenský ostrov s mangrovníkovými a mahagónovými lesmi vo vnútrozemí. Pozdĺž atlantického pobrežia sa nachádzajú pláže s ružovo sfarbeným pieskom, v mori je možné uvidieť malé žraloky a raje. Na ostrove je tiež stále zrejmá jeho história s otrokmi pracujúcimi na plantážach a tajomným voodoo.

 

 

 

 

 

+ Obľúbené letoviská na Bahamách

NassauNassau

Hlavné mesto Bahám je svojím ruchom a koncepciou najviac podobné veľkomestám v USA, hoci je aj tu samozrejme viditeľný vplyv karibskej kultúry. Vďaka politike tzv. Daňového raja majú v Nassau svoje sídlo mnohé banky, investičné fondy a poisťovne. Nassau je prepojené s ostrovom Paradise, na ktorom sa nachádzajú krásne pláže s bielym pieskom a moderné turistické letoviská.

Nassau je veľmi obľúbenou destináciou pre celebrity svetového filmového a módneho priemyslu.

 

 

 

 

Grand BahamaGrand Bahamas

Toto je dlhodobo druhá v poradí z najobľúbenejších turistických oblastí na Bahamách, ktorá sa pýši neporušenou prírodou, rozprávkovými bielymi plážami a hustými píniovými hájmi. Najobľúbenejšia z oblastí ostrova je Freeport / Lucaya, čo je moderné letovisko, kde okrem múzea Grand Bahama nájdete Lucayan National Park, v ktorom si môžete spestriť svoju dovolenku na Bahamách. Park samotný má rozlohu približne 16 hektárov priechodných na drevených mostíkoch a okrem bohatej tropickej vegetácie a vtáctva sa tu tiež nachádza najväčší podvodný jaskynný systém na svete dlhý cez 6 míľ s netopiermi a jaskyňami sfarbenými domodra. Na ostrove sú rieky zjazdné na kajakoch a odpočinúť si potom môžete na nádherných plážach.acujeme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek.

 

 

 

Vyberte si svoju dovolenku na Bahamách

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.