Brazília

Detail štátu

Brazília Brazília - transparent

Ponúkame 31 ubytovacích kapacít za cenu 1 176 € - 5 832 €.

Doba letu 14:30 h (Viedeň) 14:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT-3 (voči SR -5 letný čas, -4 zimný čas)
Mena brazílsky real (BRL)
Víza Občania Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi platného cestovného pasu, môžu od 3. októbra 2005 vstupovať na územie Brazílskej federatívnej republiky bez víz na účely pobytu, ktorý nebude trvať dlhšie ako 90 dní, a ktorý nebude slúžiť na zárobkovú činnosť. Tato doba môže byť predĺžená za predpokladu, že celková doba nepresiahne 180 dní v jednom kalendárnom roku.

 

Portobello Resort Safari Krajina pralesov, samby a futbalu je piatou najväčšou na svete. Dokáže zaujať nedostupnosťou pralesov v Amazónii, rozoklanými vrchmi Ánd, ruchom veľkomiest a kombináciou rôznych kultúr.

 

Brazílska federatívna republika je najväčší a najľudnatejší štát Latinskej Ameriky. Územia Brazílie tvoria tri veľké dobre rozlíšiteľné celky - na severe Guyanská vysočina, kde sa tiež nachádza najvyššia hora Brazílie Pico de Neblina ktorá meria 3 014 metrov. Na západe, juhu a v strede krajiny je Amazonská nížina a na východe a juhovýchode rozsiahla Brazílska vysočina. Približne 57% územia Brazílie pokrývajú lesy, skôr však pralesy. Územím Brazílie preteká aj najväčšia rieka sveta Amazonka. Ročne trávi svoju dovolenku v Brazílii približne 4 milióny turistov z celého sveta.

Brazília je všeobecne známa ako krajina nádherných pláží, rozľahlých dažďových pralesov a miest naplnených hudbou. Brazília môže pre trávenie dovolenky ponúknuť ohromujúcu rozmanitosť prírodných a kultúrnych divov. V podstate sa jedná o najväčšiu krajinu v trópoch a jediným obmedzením pre typ a zameranie Vašej dovolenky v Brazílii je Vaša predstavivosť. V skratke - na úvod by Vás mohli zaujať - idylické a neskazené ostrovy ako Ilha do Mel alebo Ilha Grande, nasledované nedotknutými úsekmi pobrežia ohraničenými smaragdovým morom a malebne čarovné koloniálne mestá ako je Ouro Preto alebo Olinda. Z ďalších životom bijúcich miest Brazílie je možné uviesť Brasíliu, futuristické hlavné mesto približne v strede krajiny; Salvador, históriou nasýtená a farebná perla na severovýchode Brazílie; Mega mestá Sao Paulo a samozrejme Rio de Janeiro, synonymum pre divoký karnevalový raj.

+ Kedy je vhodný čas dovolenky v Brazílii?

Väčšina územia Brazílie je pod vplyvom tropického, vlhkého a teplého podnebia, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a značnými zrážkami, tie sú z polovice prinášané od Atlantického oceánu a z polovice sa tvoria výparom nad pevninou Brazílie.

Hlavné mesto Brasília aj Rio de Janeiro majú tropické podnebie, ale s výrazným obdobím sucha. Ďalej na juhu Brazílie je potom podnebie mierne.

V Brazílii trvá zima od júna do augusta, na juhu s teplotami medzi 13 - 18 ° C. Leto je tu od decembra do februára, kedy sa teplota v Rio de Janeiro dostáva často aj k 40 ° C a nespadá pod 30 ° C. Od Bahie po Maranho sú teploty po celý rok okolo 28 ° C a je tu tiež nižšia vlhkosť ako v Rio de Janeiro. Priemerná teplota v Amazónii je 27 ° C s vysokou vlhkosťou vzduchu.
Kedy vyraziť na dovolenku do Brazílie

Hlavná turistická a dovolenková sezóna v Brazílii trvá od decembra do marca. Toto je obdobie, kedy sa v Brazílii stretne najväčšie množstvo zahraničných návštevníkov a brazílskych rodín tráviacich svoju dovolenku (školské prázdniny prebiehajú od polovice decembra do času Karnevalu – ten sa koná vo februári). V tomto čase v Brazílii očakávajte vyššie ceny a väčšie zástupy či davy, avšak je to tiež zároveň obdobie, kedy je Brazília najživšia s najslávnostnejšou atmosférou. Nižšia turistická sezóna v Brazílii prebieha od mája do septembra.

Zvolené miesto Vašej dovolenky v Brazílii je rozhodujúce pre voľbu vhodného času. V Riu de Janeiro môže byť vlhkosť vysoká v lete s teplotami okolo 28 ° C. Frekvencia zrážok je ďalším faktorom, mesiace od októbra do januára prinášajú najviac dažďa. V zime sa v Riu de Janeiro pohybujú teploty okolo 23 ° C s kombináciou slnečných i daždivých dní.

Na severovýchodnom pobreží, od mesta Bahia do Maranhão, sú teploty celoročne o niečo vyššie ako v oblasti Rio de Janeira - v dňoch dosahujú 31 ° C, ale vzhľadom k príjemnému tropickému vetru a nižšej vlhkosti vzduchu, je subjektívny pocit z klímy lepší.

Amazónia (sever Brazílie) je jedným z najdaždivejších miest na svete a obdobie dažďov je najčastejšie od decembra do mája, čo sú pre dobrodužnú dovolenku v Brazílii najmenej vhodné mesiace. Zvyšok roka v tomto regióne je síce stále pomerne daždivý, avšak jedná sa skôr o prehánky trvajúce hodinu alebo dve.

Juh Brazílie je oblasťou najextrémnejších teplotných zmien a počas najchladnejších zimných mesiacov (jún až august) môžu Rio Grande do Sul, Santa Catarina, Paraná a Sao Paulo teploty spadnúť až na 13 ° C. Rovnako ako inde na pobreží, je aj v tejto časti Brazílie v lete veľmi horúco a pláže sú obliehané rekreantmi tráviacimi tu svoju dovolenku.

+ Obľúbené miesta a letoviská

Rio de JaneiroRio de Janeiro

Pár výstižnými slovami je Rio očarujúce mesto plné samba tanečných klubov, legendárneho karnevalu, malebných pláží s bielym pieskom, mestom futbalových fanúšikov a centrom umeleckých bohémov. Je to pravdepodobne najznámejšie mesto Latinskej Ameriky nachádzajúce sa medzi morom a horami, ktoré žije životom a je snovou destináciou pre mnohých dovolenkárov v Brazílii.

Rio de Janeiro ponúka nespočetné množstvo miest k navštíveniu a zážitkov k prežitiu. Medzi najvyhľadávanejšie patrí 710 metrov vysoký vrch Corcovado so svetoznámou 38 metrov vysokou sochou Krista. Z ďalších turistických miest je potrebné spomenúť futbalový štadión Maracana, legendárny pláže Copacabana a Ipanema známe svojou atraktivitou, živosťou a miestnym obľúbeným drinkom caipirinha. V neposlednom rade je potrebné spomenúť aj vrch Pan de Azúcar (inak nazývaný ako Homole cukru), z ktorého je nádherný výhľad na panorámu Rio de Janeira a kam sa dá dostať lanovkou.

Pre veľa ľudí je Rio de Janeiro synonymom pre tanečný karneval, ktorý sa tu každoročne koná spravidla vo februári a kde v raji farieb a fantastických kostýmov a alegorických vozov defilujú jednotlivé školy samby.

Sao Paulo

Jedna z najväčších svetových metropol, Sao Paulo sa vznáša nad Južnou Amerikou. Kým mesto postráda prirodzenú krásu Ria, Sampa - ako mu láskyplne hovoria miestni obyvatelia - ponúka neskutočné množstvo tipov, ako stráviť Vašu dovolenku v Brazílii. Sao Paulo je totiž hlavným kultúrnym mestom Brazílie so závratným, radom zaujímavostí, vrátane prvotriednych múzeí, večerných koncertov, experimentálneho divadla a tanca - je to raj pre dovolenku v Brazílii zameranú na poznanie. Nočné kluby, bary a reštaurácie v Sao Paule sa radia medzi najlepšie v Latinskej Amerike. Na plážach v Sao Paule často stretnete aj atraktívne divadlo v podobe nácvikov brazílskeho bojového tanca zvaného capoeira.

FortalezaFortaleza

Fortaleza je mesto na severovýchode Brazílie, hlavné mesto štátu Ceará. V meste sa nachádza medzinárodné letisko a vďaka tunajšej teplej klíme (v priemere 240 slnečných dní v roku) a 24 km piesočných pláží (najznámejšie a najobľúbenejšie sú Praia de Morro Branco, Praia de Cumbuco, a Praia de Canoa Quebrada) je Fortaleza turisticky veľmi populárnou destináciou pre dovolenku v Brazílii.
Pláže v okolí Fortalezy sú ideálnym miestom pre dovolenku v spojení s vodnými športmi - najmä windsurfing a vodné lyže. Priamo v meste sa tiež nachádza vodný park s množstvom atrakcií, za zmienku stojí najmä šmykľavka z výšky cca 40 metrov - adrenalínový zážitok!
Recife

Toto mesto sa nachádza na severovýchode Brazílie a je ideálnym miestom pre niekoho, kto chce svoju dovolenku stráviť nielen na pláži, ale cestuje aj za poznaním. Mesto samotné sa rozkladá na 3 veľkých ostrovoch a je niekedy nazývané brazílskymi Benátkami.

Zhruba 540 km od Recife sa nachádza súostrovie Fernando de Noronha skladajúce sa z 21 vulkanických ostrovov, ktoré boli roku 1988 vyhlásené za národný morský park za účelom ochrany pôdy, vegetácie a morských aj pozemných živočíchov. V skutočnosti sa v tejto oblasti Brazílie nachádzajú jedny z najlepších pláží a je to jednoznačná destinácia pre milovníkov romantických dovoleniek a skôr individuálneho cestovania.

+ Odporúčame navštíviť

Vodopády IguacuVodopády Iguacu

Vodopády Iguaçu (španielsky Cataratas del Iguazú, portugalsky Cataratas do Iguaçu) predstavujú najväčší systém vodopádov na Zemi. Ležia na rieke Iguaçu na hraniciach medzi Argentínou a Brazíliou. Voda sa tu v prepade dlhom asi 2,7 km rúti cez okraj lávovej plošiny do hĺbky asi 70 metrov. V období dažďov je tu asi 270 samostatných vodopádov, v období sucha klesá prietok a vodopádov je asi 150. Najväčším vodopádom sú Diablove ústa a priamy pohľad do pažeráka tejto masy vody je nezabudnuteľným zážitkom počas Vašej dovolenky v Brazílii.

Štáty, na ktorých hraniciach vodopády ležia, okolo nich vytýčili rozsiahle národné parky (Parque Nacional Iguazú na argentínskej strane a Parque Nacional do Iguaçu na brazílskej strane) chrániace ako vodopády tak okolie tvorené z veľkej časti zachovaným pralesom.

Vodopády sú hojne navštevované turistami, pre ktoré boli pod vodopádmi vybudované špeciálne lávky a pozorovateľne. Vodopády a oba priľahlé parky boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Ilha de MarajIlha de Maraj

So svojou rozlohou 50,000 km2 je ostrov Ilha de Maraj mierne väčší ako Švajčiarsko a nachádza sa v ústí riek Amazonas a Tocantins. Bol domovom starovekého kmeňa Marajoaras, domorodej kultúry známej pre svoje veľké keramické pohrebné urny. Dnes na ostrove Maraj žijú obyvatelia v niekoľkých mestách a dedinách a na mnohých fazendas (rančoch) po celom ostrove. Je to časť Brazílie, kde prevažujú bicykle nad automobilmi a vodné byvoly sa pasú okolo mesta. Legenda hovorí, že byvoly na tomto ostrove sú potomkami zvierat, ktoré doplávali na ostrov z francúzskej lode, ktorá sa potopila pri ceste z Indie do Francúzskej Guyany. Tento brazílsky ostrov je dobre známy pre svoj byvolí syr, byvolie steaky a políciu jazdiacu tiež na byvoloch.

 

Vyberte si svoju dovolenku v Brazílii

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.