Dominikánska republika

Detail štátu

Dominikánska republika Dominikánska republika - transparent

Ponúkame 136 ubytovacích kapacít za cenu 998,24 € - 9 247,06 €.

Doba letu 14:30 h (Viedeň) 14:30 h (Mníchov)
Časový posun GMT-4 (voči SR -6 letný čas, -5 zimný čas)
Mena dominikánske peso (DOP), prakticky je možné používať aj USD a EUR
Víza Slovenskí občania nepotrebujú víza na vstup na obdobie nepresahujúce 90 dní. Nutné len zakúpiť turistickú kartu (Tarjeta de Turismo) v cene cca USD 10, - na niektorom z konzulátov Dominikánskej republiky alebo priamo na letisku Las Américas v Santo Domingu, Dominikánska republika.

 

Catalonia Gran Dominicus Nechajte sa zlákať domácou atmosférou v duchu dominikánskeho príslovia: „Tomalo suave! ... v preklade: Všetko je v pohode!

 

Dominikánska republika (Dominican Republic) leží na východe ostrove Hispaniola v Karibiku, zo severu sú jeho brehy oblievané Atlantikom a z juhu Karibským morom. Väčšinu územia Dominikánskej republiky vypĺňajú horské pásma. Najvyššia hora, pomenovaná Pico Duarte, je vysoká 3087 m.n.m. Nížiny sa tiahnu pozdĺž pobrežia.

Dominikánska republika je krajina kontrastov - či sa už jedná o zemepisne najvyšší a najnižší bod v Karibiku alebo rozdiel v rytme a štýle života v mestských uliciach Santo Dominga a vidieckych obcí vzdialených neďaleko od mesta. Santo Domingo, alebo ak "La Capital", ako je obvykle nazývané, je kolážou kultúr, ktoré v Dominikánskej republike zanechali svoju historickú stopu. Pri zájazde do Dominikánskej republiky sa tak ponúka skvelá možnosť stráviť skombinovať relaxačnú dovolenku s poznaním Karibiku.

Dominikánska republika je tiež preslávená svojimi veľkými all-inclusive strediskami, ktoré sa nachádza na väčšine miest priamo na pláži. Vo vnútrozemí, za bránami týchto luxusných rezortov sa nachádzajú obrovské plantáže s cukrovou trstinou a malé dedinské osady.

S výnimkou hôr vo vnútrozemí sa teploty v Dominikánskej republike príliš nemenia, v priemere 28 º C až 31 º C na väčšine miest pre veľkú časť roka, čo Dominikánsku republiku predurčuje pre ideálnu a luxusnu destináciu pre dovolenku v Karibiku. Vďaka tropickej vlhkosti vzduchu môže teplota pôsobiť subjektívne vyšším dojmom, avšak stabilne vánky od mora tento pocit zmierňujú. Obdobie dažďov je od mája do októbra, aj keď v oblasti Samaná a na severnom pobreží Dominikánskej republiky môže toto obdobie trvať až do decembra. V priebehu augusta a septembra sú v Dominikánskej republike pravidelne hurikány.

Hlavná turistická sezóna pre dovolenku v Karibiku a teda aj v Dominikánskej republike je od decembra do februára a potom od júla do augusta. Počas týchto mesiacov je možné očakávať vyššie ceny a preplnenejšie pláže. Vo februári býva v Dominikánskej republike obzvlášť skvelé počasie a môžete sa tiež tešiť na miestny karneval a na možnosť pozorovať veľryby – keporkaky v oblasti Samaná. November je taktiež vhodným mesiacom na návštevu Dominikánskej republiky- síce pravdepodobne neuvidíte veľryby, ale zato stihnete miestnu baseballovou sezónu v plnom prúde.

Dominikánska republika je pomerne bezpečnou krajinou avšak musíte si dať pozor na krádeže. Je potrebné byť opatrní mimo rezortov na frekventovaných turistických miestach, a to hlavne na peniaze, cestovné doklady, elektroniku. Preto sa turistom odporúča, aby si pri večerných prechádzkach brali so sebou len menšiu hotovosť a kópie dokladov a cennosti nechávaliv v hotelovom trezore.

Čo sa týka dopravy v Dominikánskej republike, je tam pomerne kvalitná a cenovo prijateľná taxislužba. Ak sa chcete priblížiť k životu bežného dominikánca, skúste miestnu dopravu, to je naozajstný zážitok. A za prekrásny úsmev a foto s miestnymi obyvateľmi to stojí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dominikánsku republiku, je lepšie, ak si vezmete so sebou americké doláre a budete platiť nimi. Ceny v obchodoch sú uvádzané v dolároch, nie je preto veľmi výhodné brať si eurá a potom ich zamieňať za domácu menu pesos. Je dôležité si overiť, či máte v cene zájazdu zahrnutú aj turistickú kartu, ktorá je potrebná pri vstupe do krajiny, v opačnom prípade je možnosť zakúpenia tejto karty po prílete na letisku v cene 10 USD. 

Hoci sa dovolenka v tejto krajine spája hlavne s relaxom a odpočinkom na pláži, neznamená to, že neponúka aj aktívny oddych a fakultatívne výlety. Okrem už spomínaného hlavného mesta za návštevu stoja ďalšie významné pamiatky nachádzajúce sa v tomto meste, napr. dom Krištofa Kolumba, prvá katedrála Nového sveta Catedral Santa Maria de la Encarnacion, či pevnosť Ozama alebo nemocnica a univerzita z roku 1538. Lákadlom je aj výlet do Karibiku na ostrov Saona, kde možno navštíviť unikátnu dedinku Altos de Chavón. V ponuke je tiež aj Jeep Safari, ktoré zavedie turistov do vnútrozemia krajiny. Každý si tak môže prísť na svoje, či už aktívny alebo pasívny dovolenkár.

Dominikánska republika je snom a rajom všetkých dovolenkárov. Miesto, ktoré sa môže pýšiť najväčšou návštevnosťou a záujmom turistov je hlavné mesto Santo Domingo. Ponúka svojim návštevníkom krásne historické centrum a je známe ako „brána do Karibiku“. Na fakultatívny výlet Santo Domingo sa dostante zo všetkých nami ponúkaných hotelov.

Punta Cana

Jedním z nejznámějších regionů pro dovolenou v Dominikánské republice je oblast Punta Cana, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Svoji oblíbenost si Punta Cana rozhodně zaslouží, skýtá totiž jedny z nejhezčích pláží v Karibiku, průzračné moře a aleje palmových hájů. Písek zdejších pláží je bílý a jemný. Oblast Punta Cana je centrem turistického ruchu, kromě romantických zákoutí a nádherných pláží zde také najdete velká nákupní centra, noční život a sportovní vyžití, zejména golf. Světoznámá je luxusní pláž Baváro. Vaše dovolená v Punta Caně v Dominikánské republice tak může být velmi rozmanitá. Zastoupení resortů v Punta Caně je velké, máte tedy velkou pravděpodobnost pořídit dovolenou na last minute za skvělé ceny.

 

 

 

Boca Chica

Dalším z oblíbených letovisek Dominikánské republiky je oblast Boca Chica, která se nachází nedaleko od hlavního města Santo Dominga příjemné letovisko rozkládající se kousek od hlavního města Santo Domingo. Pláže v oblasti Boca Chica mají pozvolný vstup do moře, jsou proto vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Tato oblast je také oblíbena mezi místními obyvateli, na své dovolené tak máte možnost přímého kontaktu s místní kulturou a všudypřítomným rytmem merengue Letovisko Boca Chica rovněž nabízí bohaté vyžití s ohledem na noční život.

 

 

 

 

Samaná

Samaná je poloostrov v severní části Dominikánské republiky. Jedná se o méně rušnou oblast Dominikánské republiky, až do roku 1985 to byla v podstatě izolovaná rybářská vesnice. Turistický ruch se do oblasti Samaná dostal zejména s expedicemi na pozorování velryb. Oblast Samaná je klidnější, bez intenzivního turistického ruchu a velkých resortů, je to místo ideální na poklidnější dovolenou v Dominikánské republice.

 

 

 

 

 

Bayahibe

Letovisko Bayahibe leží na jihovýchodě Dominikánské republiky v blízkosti národního parku se zachovalou původní přírodou. Toto středisko je vhodné pro všechny, kteří vyhledávají klidnou dovolenou, jednotlivé resorty jsou od sebe odděleny pouze parkem. Zároveň je zde možnost krásného potápění a šnorchlování na korálovém útesu. V oblasti Bayahibe se nachází několik kvalitních 18 jamkových hřišť.

 

 

 

 

 

 

Juan Dolio

Letovisko Juan Dolio se nachází cca 45 min východně od hlavního města Santo Domingo a naleznete zde rozsáhlé korálové útesy. V blízkosti této lokality se nachází přírodní rezervace Haistises nebo ostrůvek Saona vhodný pro milovníky potápění. Poblíž lokality se také nachází kvalitní 18 jamkové golfové hřiště.

 

 

 

 

 

 

Vyberte si svoju dovolenku v Dominikánskej republike

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.