Grécko

Detail štátu

Grécko Grécko - transparent

Ponúkame 1112 ubytovacích kapacít za cenu 208 € - 10 026,30 €.

Doba letu 2:20 h (Viedeň) 2:30 h (Bratislava)
Časový posun GMT + 1
Mena euro (EUR)
Víza Vízum nie je potrebné pre občana SR, stačí platný cestovný doklad alebo preukaz totožnosti.

 

Santorini Pokojný štýl života v kombinácii z azúrovým nebom, krasne pláže, hrejivé slnko, jedinečná kuchyňa... JA SU :) Vitajte v Grécku!

 

Grécko, je ideálnym miestom pre vašu dovolenku. Môže za to pokojný grécky štýl života v kombinácii s azúrovým nebom, krásnymi plážami a hrejivým slnkom. Či už sa vydáte na pevninu, alebo na niektorý z ostrovov, za leňošením na pláži, kultúrou, za športom, alebo prírodnými krásami, s Gréckom rozhodne neoľutujete. Tajomné mýty a báje tú dýchajú z každej uličky, vydajte sa s nami na antickú púť.

Miest, ktoré stoja za návštevu, je v Grécku naozaj veľa. Patria medzi ne napríklad Atény, Solún, Korinth, Olympia, Delfy, Athos, Meteora. Atény sú so svojimi 3,7 miliónmi obyvateľov hlavným mestom Grécka. Väčšina antických pamiatok sa nachádza v tureckej štvrti Plaka. Olympia je stredisko kultu Dia Olympského, najvyššieho gréckeho boha. Podľa historických záznamov tu boli v roku 776 p. n. l. založené olympijské hry, ktoré sa potom pravidelne opakovali každý štvrtý rok. Na najvyššom mieste Delf môžete navštíviť štadión, kde sa konali Pythijské hry. Štadión v Delfách, s kapacitou až 500 divákov, je jedným z najzachovalejších v Grécku. 

Grécky ostrov Korfu patrí medzi najpopulárnejšie ciele dovoleniek - už preto, že sa sem vďaka trajektu dá zájsť i autom.

Takmer 280 km dlhý ostrov Kréta ukrýva nádhernú prírodu, dlhé pláže, krásne a cenné pamiatky i výbornú grécku kuchyňu. Krétske pláže sú väčšinou piesočnaté a voda okolo Kréty patrí medzi najčistejšiu v Grécku.

+ Kedy je vhodný čas dovolenky v Grécku?

V Grécku panuje typické stredomorské podnebie s priemernou ročnou teplotou vzduchu okolo 25°C. Počasie je tu v sezóne pomerne konštantné - väčšinou prevláda jasno alebo skoro jasno s teplotami okolo 30°C. V parnom lete, najmä v júli a auguste, sa teploty pohybujú okolo 35°C v tieni.

Najteplejšie je v južnej časti Grécka, predovšetkým na Kréte či na Kykladách. Teploty sa tu v lete môžu vyšplhať nad 40°C. Čo sa týka úhrnu zrážok, najviac ich spadne v severozápadnej časti Grécka pri ostrove Korfu, a to ešte v zime. 

Väčšina turistov jazdí do Grécka užiť si slniečka a kúpania v mori, a tak bude iste vhodné uviesť najvyššie teploty mora - od konca apríla do konca novembra sa tu teploty pohybujú medzi 20 - 20°C.

+ Bezpečnostná situácia v Grécku

Napriek prílevu migrantov, ktorý sa na niektorých miestach premietol do nižších cien zájazdov, hodnotia úrady situáciu v Grécku ako bezpečnú. Do rezortov, kde bývajú ubytovaní turisti cez organizované zájazdy, nemajú podľa ministerstva utečenci prístup. Zatiaľ žiadna z členských krajín EÚ nevydala konkrétne cestovné odporúčanie pre Grécko v súvislosti s prílevom migrantov.

Vo veľkých mestách je prítomná drobná kriminalita, pomerne časté sú krádeže dokladov, peňazí a drobnej elektroniky. Dochádza k nim najčastejšie na preľudnených plážach alebo vo veľkých mestách. V prípade núdze môže Slovákom pomôcť naše veľvyslanectvo v Aténach alebo štyri slovenské konzulárne úrady v Solúne, v Patrase, v Chanii (na Kréte) a v Pireu.

+ Cestovateľské tipy

Grécko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete. Nájdete tu všetky druhy ubytovania, od hotelov po kempingy. Ubytovať sa dá tiež v súkromí.

Môžete si vybrať, či dáte prednosť klasickému hotelu alebo niektorému z ponúkaných apartmánov. Všeobecne platí, že hotely bývajú trošku komfortnejšie ako „obyčajné“ apartmány, avšak tie bývajú lacnejšie. Ubytovanie v takzvaných "privátoch" či menej luxusných hoteloch patrí k priemeru. Bývanie býva jednoduché, ale účelné.

Grécka kuchyňa je typicky stredomorská a jej gastronómia je svetoznáma (samotné slovo gastronómia je gréckeho pôvodu). V jedle nesmie chýbať olivový olej, čerstvá zelenina, voňavé bylinky a morské plody. Veľmi obľúbenou miestnou pochúťkou je gyros. Avšak nie je odporúčané si ho dávať v niektorých odľahlých miestach, pretože je to grilované mäso, ktoré nemusí byť vždy dobre prepečené. Medzi ďalšiu obľúbenú pochúťku z grilu patrí souvlaki. Po jedle je určite dobré si dať nejaký dezert, napr. baklavu, ktorý sa pripravuje z lístkového cesta, ktorého pláty sú poliate medom a zasypané orieškami.

Grécko ponúka širokú ponuku lahodných vín. Obľúbeným gréckym nápojom je tiež Metaxa. Ide o kvalitný koňak. Medzi miestne tradičné nápoje patrí Ouzo, čo je anízová pálenka, ktorá riedením vodou alebo ľadom dostáva mliečne sfarbenie.

Do Grécka si so sebou zoberte viac hotovosti ako len na bežné drobné výdavky. Vyhnete sa tak možnému problému s jej prípadným nedostatkom. Platobné karty sú takisto nevyhnutnou súčasťou. Platenie kartou je možné a neobmedzené. Keďže Grécko patrí k najvyhľadávanejším turistickým destináciám, nie je problém sa dohovoriť po anglicky, nemecky, resp. taliansky alebo španielsky.

Ak túžite prežiť krásnu, pokojnú dovolenku a priniesť si domov nádherné spomienky a nezabudnuteľné zážitky, tak tou správnou voľbou je určite dovolenka v Grécku. Neváhajte a príďte si uchmatnúť kúsok raja!

+ Najnavštevovanejšie miesta v Grécku

Grécko je rozmanitá krajina so svojou typickou architektúrou, pevnina s nádhernými pieskovými alebo kamienkovými plážami a ostrovy so svojou nekonečnou pohodou zvádzajú na sladké nič nerobenie počas dovolenky. 
V Grécku môžete využiť veľké množstvo výletov za históriou, za krásami prírody, alebo si môžete pobyt spestriť výstupom na bájnu horu Olymp.\

 

Najviac navštevovanými dovolenkovými destináciami sú ostrovy Chalkidiki, Olympská riviéra, Kréta, Rhodos, Korfu, Zakynthos. Chalkidiki ponúka krásne piesočné pláže, pokojné strediská ale aj rušné pre tých, ktorí majú radi nočný život. Ostrov Korfu je večne zelený ostrov s pieskovo-kamienkovými plážami s čistou priezračnou vodou, ľahko dostupný nielen letecky, ale aj autom či autobusom.  

+ Odporúčame navštíviť

Každý vie, že staroveké Grécko bolo kolískou európskej civilizácie. To znamená, že nám Gréci zanechali aj po tisíckach rokoch ich nezničiteľné pamiatky.

Odporúčame vám navštíviť hlavné mesto Atény. Práve Atény patria medzi najnavštevovanejšie a najvyhľadávanejšie európske mestá. Toto mesto má za sebou fascinujúcu históriu. Práve tu môžete navštíviť Akropolu, Diov chrám, Prístav Pireus. A ich najznámejšiu pamiatku - Olympijský štadión. Aj druhé najväčšie mesto Solún, má zachovalé pamiatky, medzi ktoré patria pamiatky z byzantskej a osmanskej ríše. Ešte stále vám to nestačí? Nevadí, my vám ešte ponúkame ostrov Korfu. Práve na tomto ostrove leží známy palác Achillion, ktorý patril cisárovnej Alžbete. Ako ďalšiu destináciu vám odporúčame navštíviť ostrov Santorini. Možno že vám tento ostrov nič nehovorí, ale okolo tohto ostrova leží na dne mora bájne mesto Atlantída. Gréci nevynikajú len svojou kultúrou, históriou, cestovným ruchom, ale aj kuchyňou.

 

Vyberte si svoju dovolenku v Grécku

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.