Korfu

Detail destinácie

Korfu Grécko - transparent

Ponúkame 104 ubytovacích kapacít za cenu 240 € - 3 995 €.

Základné informácie o ostrove Korfu

Doba letu 1:45 h (Viedeň) 1:55 h (Bratislava)
Časový posun + 1 hodina
Mena euro (EUR)
Víza

 Občania SR nepotrebujú vízum, stačí platný cestovný doklad-občiansky preukaz alebo cestovný pas..  

Korfu je druhý najväčší ostrov Iónskeho mora, má dve jazerá a štyri rieky, ktoré pretekajú oblasťami Potamos, Sidari, Lefkimi a Messogghi. Ostrov je rovnobežný s hranicami gréckej pevniny so susedným Albánskom. S rozlohou 614 km2 je asi 55 km dlhý a široký je asi 25 km v najširšej časti ostrova a v najužšej časti je široký asi 2,5 km. Ostrov má asi 110 000 stálych obyvateľov. Ostrov je od Albánskeho pobrežia vzdialený len asi 1 km a od Talianskeho pobrežia je vzdialený asi 100 km. K ostrovu patria aj menšie ostrovčeky ako Mathraki, Othonol, Ereikoussa a Paxol.

Počasie

Ostrov Korfu má typicky stredomorské počasie čiže subtropické s vysokými teplotami počas letných mesiacov s nízkou vlhkosťou vzduchu a v zimných mesiacoch nízka teplota vzduchu s častejšími zrážkami. Priemerná letná teplota sa pohybuje od 21 – 32 °C a takmer bez zrážok. Častý dážď je v období od novembra do marca. Turistická sezóna trvá približne od júna do septembra. 

Destinácia:

Zaujímavé miesta 

Ostrov Korfu je natoľko bohatý na prírodné a historické pamiatky, že nech pôjdete kamkoľvek, celkom určite objavíte krásne miesta.

Rakúska cisárovná Sissi, ktorá si Korfu veľmi obľúbila, tu prežila časť života. Práve jej záľuba v Korfu, v Grécku a najmä v antike viedla k vybudovaniu známeho a veľmi často navštevovaného klasicistického kaštieľa Achillion, ktorý stojí asi 7 km južne od Kerkyry.

Miestom s nádhernou syntézou prírodných krás a histórie je hrad Angelokástro. Na vysokom kopci v blízkosti Paleokastritsi stojí priamo nad vysokými skaliskami, prudko padajúcimi do mora, zrúcanina byzantského hradu, ktorý bol postavený v 13. storočí. Zo samotného hradu sa toho veľa nezachovalo, môžete tu však navštíviť malú kaplnku, uvidíte pomerne zachované cisterny na vodu a tiež môžete vstúpiť do podzemného pohrebiska.

Zaujímavým miestom je mys Asprokavos – najjužnejší bod Korfu. Leží asi 4 km od mesta Kavos. Pokiaľ dôjdete až na skutočný koniec mysu, budete odmenení nádherným pohľadom na ostrov Paxos a grécku pevninu a navyše pod sebou budete mať až 130 m vysoké skaliská.

Pokiaľ máte radi výšky, hory a pekné výhľady, určite nezabudnite vyraziť na Pantokrator - najvyššiu horu Korfu, ktorá meria 906 m.

Ostrov Korfu ponúka svojím návštevníkom mnoho zaujímavých miest a výber toho, čo počas dovolenky navštívite, závisí len od Vašich záujmov. Isté je, že ak sa rozhodnete prežiť svoju dovolenku práve tu, na ostrove Korfu, určite si odnesiete veľa krásnych zážitkov a spomienok. Korfu vám nikdy nedovolí zabudnúť!