Thassos

Detail destinácie

Thassos Grécko - transparent

Ponúkame 24 ubytovacích kapacít za cenu 332 € - 2 139 €.

Základné informácie o ostrove Zakynthos

Doba letu 1:40 h (Viedeň) 1:40 h (Bratislava)
Časový posun + 1 hodina
Mena euro (EUR)
Víza

Občania SR môžu cestovať na ostrov Thassos na platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Deti do 15 rokov môžu cestovať iba s vlastným pasom.

Ostrov Thassos, nazývaný aj „egejský raj,“ leží na severe, v Egejskom mori. Svojou rozlohou, 379 km2, je väčší než ostrov Kos, ale menší ako Samos. Je teda ideálnym kompromisom pre komornú, ale stále v spoločnosti ďalších ľudí prežitú dovolenku.

Thassos bol podľa gréckej mytológie sídlom Sirén, ktoré svojím neodolateľným spevom lákali k ostrovu námorníkov, a tým spôsobili stroskotanie mnohých lodí. Pravým dôvodom príťažlivosti ostrova však neboli mýtické Sirény, ale krása krajiny, nádherné pláže, priezračné more a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Thassos, ktorý je vďaka borovicovým lesom jeden z najzelenších gréckych ostrovov, isto učaruje každému návštevníkovi.

Počasie

Priemerná teplota vzduchu sa na ostrove v lete pohybuje v rozmedzí príjemných 32-36 stupňov, netreba sa preto obávať chladných dní ani ľadovej vody. Hlavná sezóna začína v júni a končí približne v polovici septembra, nie je však problém prísť na Thassos aj v iných mesiacoch, napr. v máji alebo v októbri, mimo sezónu.  

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Najväčším centrom kultúrneho a nákupného vyžitia je hlavné mesto ostrova a prístav Limenas /mesto je možné nájsť aj pod názvom Thassos/. Tu sa nachádza slávne antické trhovisko z čias, keď ostrov bol významnou križovatkou pre medzinárodný obchod, tiež aj pozostatky chrámu boha mora Poseidona a radovánok Dionýza. Pri prechádzke miestnou promenádou si môžete vybrať z nepreberného množstva suvenírov, ochutnať miestne špeciality z medu, alebo z niektorej taverny pozorovať ruch v prístave. V iných častiach ostrova môžu turisti objaviť galériu priamo na pláži, diela z bieleho kameňa a mramoru už pri prvom pohľade evokujú slávny Stonehage vo Veľkej Británii. Miestna povera hovorí, že kto sa dotkne kameňa a postaví sa do stredu mohyly, splnia sa mu všetky priania.

Ostrov všeobecne ponúka príležitosti k aktívnemu odpočinku – cyklistike, pešej turistike, potápaniu, vodným a plážovým športom, a pod., ale aj k relaxu, ak sa vystavíte slnečným lúčom a budete vstrebávať ich energiu. Thassos ponúka veľké množstvo nádherných pláží, ktoré majú svoje čaro. Jednou z najobľúbenejších pláží je pláž Alyki s príjemne hrejivým pieskom a priezračnou vodou. Za najkrajšiu a najpohodlnejšiu pláž ostrova sa považuje Paradise – Raj. Východy a západy slnka sú tu neopísateľné, romantické duše si teda prídu na svoje. Ak chcete zažiť tradičné Grécko, Thassos je to pravé miesto na prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.