Zakynthos

Detail destinácie

Zakynthos Grécko - transparent

Ponúkame 75 ubytovacích kapacít za cenu 304 € - 3 630 €.

Základné informácie o Zakynthose

Doba letu 2:20 h (Viedeň) 2:10 h (Bratislava)
Časový posun + 1 hodín
Mena euro (EUR)
Víza

Platí bezvízový styk. Občania SR môžu cestovať na občiansky preukaz alebo pas. Deti od 0-15 rokov môžu cestovať iba s vlastným pasom.  

Zakynthos je tretím najväčším ostrovom Iónskeho súostrovia Heptanisia. Rozkladá sa na 406 km². Jeho pobrežie sa ťahá v dĺžke 125 km. Východnou stranou je ostrov obrátený k peloponézskemu pobrežiu. Leží 14 km južne od Kefalónie a 20 km západne od Peloponézu.

Scenéria ostrova je rozmanitá. Planiny na východnej strane postupne klesajú do zálivov s plážami, naproti tomu jeho západná strana má takmer horský vzhľad a brehy prudko padajú do morských hlbín. Intenzívna geologická aktivita v oblasti vyformovala na ostrove rôzne jaskynné útvary, či už na povrchu alebo pod morskou hladinou. Horniny ostrova obsahujú sadrovec, sírany a uhličitany. Romantické skalnaté pláže s množstvom jaskýň: od Makris Gialos až po mys Skinari. V tejto časti ostrova sa nachádzajú úchvatné jaskyne Galazies Spilies - Modré jaskyne.  

Počasie

Podnebie je subtropické, počas letných mesiacov tu vládne suchšia klíma, teploty vzduchu dosahujú 31-32°C. Podnebie ostrova sa vyznačuje miernymi zimami a sviežimi letami.  

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Ostrov Zakynthos je malý raj na zemi, nazývaný aj „ostrov vôní“. Ostrov oplýva krásou svojej prírody, flóry a fauny. Je najslnečnejším zo všetkých ostrovov Grécka. Najviac navštevovanými letoviskami sú Agios Sostis, Alikanas, Alykes, Amoudi, Argasi, Kalamaki, Laganas, Tsilivi, Vassilikos.

Zakynthos je ostrov, ktorý ponúka svojim návštevníkom mnoho spôsobov na prežitie vynikajúcej dovolenky. Krása tunajšej prírody očarí každého. Najväčšou pýchou ostrova je prítomnosť ohrozeného druhu korytnačky – karety obrovskej.

Práve tu, na tomto nádhernom ostrove, prebývali bohovia Apolón a Artemis. Návštevníci sa môžu kochať mnohými historickými pamiatkami a miestami. Určite sa oplatí navštíviť dedinku Volines, ktorá je známa tradičnými remeslami, alebo dedinku Marines, kam Mária Magdaléna priniesla kresťanstvo, či Maherado známa kostolom, v ktorom sa nachádza zázračná ikona čiernej Madony.

Na západnom pobreží je Modrá jaskyňa s azúrovo modrou vodou. Pre aktívnych návštevníkov je tu ponuka výletov na okolité ostrovy plné rôznych tajomstiev a mnohých zaujímavostí. Ďalším, pravdepodobne najznámejším miestom celého ostrova, je pláž Navagio nachádzajúca sa na západnej strane ostrova. Vrak pašeráckej lode vyvrhnutý na romantickú pláž obklopenú strmými útesmi, tyrkysové more, biely piesok a zvlnené zelené kopce dodávajú tomuto miestu neuveriteľne podmanivé kúzlo.