Bali

Detail destinácie

Bali Indonézia - transparent

Ponúkame 103 ubytovacích kapacít za cenu 984 € - 5 135,96 €.

Základné informácie o Bali

Doba letu 17:30 h (Viedeň) 17:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT + 8 (voči ČR +6 letný čas, +7 zimný čas)
Mena indonézska rupia (IDR)
Víza Držitelia platných cestovných dokladov Slovenskej republiky môžu na niektorých vybraných medzinárodných hraničných priechodoch Indonézskej republiky tzv. Vízum "pri príjazde (on arrival)", teda tranzitné vízum na 7 dní, alebo pobytové vízum na 30 dní.
Náležitosti 1) platnosť cestovného dokladu minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu na územie Indonézskej republiky
2) poplatok za tranzitné vízum na 7 dní vo výške 10, - USD; poplatok za pobytové vízum na 30 dní vo výške 25, - USD
3) spiatočná letenka / lodný lístok

Bali je jedným z ostrovov Indonézie, medzi cestovateľmi sa ustálil jeho prívlastok ako Ostrov bohov. Bali je najzápadnejší zo súostrovia Malých Sunda a leží medzi Javou na západe a Lombok na východe. Súčasne je jednou z 33 indonézskych provincií, hlavným mestom je Denpasar na juhu ostrova. Samotná Indonézia je 4. najľudnatejšou krajinou sveta a rozkladá sa na súostroví Sundy, ktoré tvoria predel medzi Indickým a Tichým oceánom. Najväčšími ostrovmi sú Kalimantan, Sumatra, Jáva a Celebes. Ďalším veľkým ostrovom patriacim k Indonézii je západná časť ostrova Nová Guinea. Menšie ostrovy medzi Sundami a Západnou Papuou tvoria súostrovia Moluky.

Bali sa síce môže javiť ako malý ostrov - cestu okolo pobrežia zvládnete za jeden dlhý deň - ale jeho význam ako destinácia pre nezabudnuteľnú dovolenku a cestovanie je obrovský. Cestovatelia a turisti pri zmienke o Bali zmieňujú čriepky ako éterické kaskády ryžových polí, búrlivý príboj, kúzelné chrámové obrady, farebné tanečné predstavenie alebo romantické pruhy dlhých pláží.

Veľkým zážitkom na dovolenke na Bali alebo všeobecne v celej Indonézii sú miestne sviatky a festivaly. Daňou za nádherné pozretie sú však vyššie ceny hotelov na Bali v čase ich konania a väčší počet zahraničných i domácich turistov.

Ak trávite svoju dovolenku na Bali, vedzte, že sa nachádzate na ostrove s najprístupnejším prístupom k turistom v celej Indonézii. Môžete sa tu o seba nechať starať relaxujúcimi masážami na pláži alebo sa nechať rozmaznávať v kúpeľoch. Bali je tiež skvelým miestom pre nakupovanie, po ktorom sa môžete osviežiť miestnou kuchyňou, ktorá žiari najrôznejšími chuťami. Možnosti nočnej zábavy sú tiež nepreberné a prakticky obmedzené iba Vašou fantáziou - od fľaše studeného piva Bintang pri západe slnka až po veľké a divoké párty v meste Kuta na juhu Bali.

Podnebie na Bali je priaznivé pre strávenie krásnej dovolenky po celý rok, kedy priemerná ročná teplota vzduchu je 28 ° C a mora 27 ° C. Všeobecne sa na Bali striedajú dve ročné obdobia suché (máj až september) a daždivé (október až apríl), kedy sa pekné slnečné počasie strieda s krátkymi tropickými dažďami či prehánkami. Tieto dažde sú najpočetnejšie počas decembra až januára. 

Na rozdiel od ostatných miest v Indonézii má Bali stabilnú klímu a je vhodné pre strávenie dovolenky nielen počas suchého, ale aj počas daždivého obdobia. U európskych a austrálskych turistov sa tešia veľkej obľube najmä mesiace december a január, kedy je možné na Bali prežiť nezabudnuteľné oslavy Vianoc a Nového roka.

Destinácia:

Najnavštevovanejšie miesto na Bali

Malebný ostrov Bali je súčasťou dlhého pásu ostrovov patriacich Indonézii. Vďaka svojej kráse dostalo prívlastok „Ostrov bohov“. Hlavným mestom Bali je Denpasar. Vďaka svojej rovníkovej polohe a tropickému podnebiu s priemernými teplotami okolo 30° C,  je Bali celoročne vhodnou destináciou pre rekreáciu pri mori - príjemné ubytovanie, nádherné pláže, exotická príroda, kvalitné služby a množstvo možností na najrôznejšie športové aktivity prispievajú k tomu, že je Bali obľúbenou turistickou oblasťou, a to aj kvôli rozvinutému umeniu ako tanec, sochárstvo, maľby, spracovanie kože, kovu a hudba. Najlepší čas na návštevu Bali je od mája až do začiatku októbra, kedy tu najmenej prší.

Turisticky najznámejšou a najnavštevovanejšou oblasťou je mesto Kuta, najväčšie plážové stredisko a krásny surférsky raj. Ponúka kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom a známa je aj rušným nočným životom. Môžete si tu pozrieť najnovšie filmy, alebo stráviť romantický večer v reštaurácii s balijskou, austrálskou, japonskou alebo nemeckou kuchyňou. 

Odporúčame navštíviť

Pri návšteve hlavného mesta Denpasar, ktoré je napriek hustej doprave, hluku a smogu stále príjemné, určite musíte vidieť, hinduisticko-budhistický chrám Pura Ulun Danu Bratan, ktorý je jedným z najviac fotografovaných miest na celom ostrove či rezerváciu Mandala Wisata Wanara Wana, čo je spleť niekoľkých chrámov ukrytých v džungli, v ktorej vás môžu sprevádzať aj opice. Ich kŕmenie z ruky sa neodporúča, môžu na človeka zaútočiť. Asi hodinu jazdy od hlavného mesta stojí aktívna sopka Mount Batur. Výlety na jej vrchol, medzi treťou a šiestou hodinou rannou, ponúkajú neopakovateľné východy slnka. Posvätným prameňom Tampaksiring sa pripisujú liečebné účinky, čím priťahujú tisícky turistov ročne. Neďaleko mesta Bedulu leží Goa Gajah (Slonia jaskyňa) jej vchod je zdobený rytinami zvierat a rastlín. Obľúbeným prístavom obrovských výletných lodí je dedinka Padangbai v prekrásnom prostredí tropickej vegetácie na okraji zlatistého pobrežia.

Ak túžite po dovolenke v exotickom kraji, Bali je pre vás určite dobrou voľbou. Žiadne ďalšie miesto na planéte neoplýva tak podmanivou atmosférou ako Bali. Navštívte tento raj, ktorý sa vám  nebude chcieť opustiť. Tu si každý nájde niečo, čo ho poteší na tele i na duši.