Keňa

Detail štátu

Keňa Keňa - transparent

Ponúkame 63 ubytovacích kapacít za cenu 794 € - 6 308 €.

Časový posun GMT + 3 (voči SR +1 letný čas, +2 zimný čas)
Mena kenský šiling (KES)
Víza Pre vstup do krajiny je potrebné mať platné vízum, jednorazové vízum možno získať na letisku pri vstupe do krajiny.

 

Memories Caribe Beach Resort Keňa – nazývaná „klenot“ Afriky je to krajina neskutočných kontrastov a panenskej prírody, kde aj mladí ľudia ctia tradície svojich predkov.

 

Keňa je republika vo východnej Afrike pri pobreží Indického oceánu. Územie Kene tvoria náhorné plošiny i rozsiahle nížiny. Pobrežné oblasti lemujú pláže s bielym pieskom s mangrovými lesmi, smerom do vnútrozemia sa rozširujú savany a na severe krajiny sa potom vyskytujú vyprahnuté púšte a polopúšte. Na území Kene sa tiež nachádza úpätie najvyššej hory Afriky - Kilimandžára. Keňa je preslávená svojimi safari parkami, máte možnosť tu prežiť nádhernú dovolenku s kombináciou safari plného divokých zvierat a relaxačného odpočinku v rezorte na brehu Indického oceánu s potápaním u neporušených koralov. V Keni sa nachádza celkom 35 národných parkov.

+ Kedy je vhodný čas dovolenkovať v Keni?

Keňa leží v rovníkovom a monzúnovom pásme, vďaka členitosti povrchu je klíma výrazne odlišná v nadväznosti na danom území. V pobrežných oblastiach panuje obvykle výrazné horúce a vlhké podnebie, vnútrozemie má počasie miernejšie (napr. V Nairobi dosahujú priemerné teploty len 19 ° C) a na severe je pre zmenu veľmi sucho. V Keni sa striedajú prakticky iba 2 obdobia - obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie dažďov trvá od apríla do júna a potom od októbra do decembra.

Hlavná turistická sezóna je v januári a februári, kedy je počasie najteplejšie a najsuchšie. V týchto mesiacoch sa divoké zvieratá v národných parkoch húfne zhromažďujú okolo napájadiel a je tak najpriaznivejšia doba pre ich pozorovanie pri safari.

Od júna do októbra prebieha každoročná masívna migrácia pakoňov, kedy tisíce zvierat prúdia do rezervácie Masai Mara zo Serengeti, najväčšieho národného parku v Tanzánii.

Počas dlhých období dažďov (od marca do mája) je celkovo aj turizmus v Keni ďaleko pokojnejší. Voda nie je tak vzácna a pozorovanie zvierat v parkoch nie je tak jednoduché a navyše sa vo veľkom objavia moskyty, ktoré dokážu safari veľmi znepríjemniť.

+ Bezpečnostná situácia v Keni

V hlavných turistických centrách Kene, akými sú Nairobi či Mombasa, nie je drobná zločinnosť výnimkou. Dôležité je nepútať na seba zbytočnú pozornosť, nenosiť so sebou cennosti, šperky ani priveľkú finančnú hotovosť. Neodporúčajú sa ani väčšie tašky či ruksaky. V nočných hodinách by sa mali turisti po Nairobi pohybovať výhradne taxíkom a vždy len vo väčších skupinkách. Prii dodržiavaní bezpečnostných pravidiel je možné sa vyhnúť incidentom s miestnymi zločineckými skupinami.

+ Očkovanie do Keňe

Povinné očkovanie: žiadne, ale môže byť vyžadované potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici pokiaľ cestovateľ prichádza z rizikových oblastí alebo pred vstupom do niektorých oblastí

Odporúčané očkovanie: žltá zimnica, hepatitída A; brušný týfus; tetanus; meningokoková meningitidis (epidemický výskyt) podľa uváženia, hepatitída B (osoby v úzkom kontakte s miestnym obyvateľstvom, pobyt dlhší ako 3 mesiace, rizikové správanie); poliomyelitída (osoby staršie 30 rokov) po zvážení individuál. rizika; besnota (u cestovateľov s dobrodružným charakterom cesty) podľa uváženia

Informácie: odporúča sa antimalarická chemoprofylaxia, veľmi časté sú infekcie prenášané vodou a potravinami - prevenciou je dôsledná osobná hygiena a dodržiavanie pravidiel hygieny stravovania; veľký epidemiológ. význam majú infekcie prenášané hmyzom a článkonožce (závažné horúčkovité ochorenia) - používať repelentné prípravky

+ Cestovateľské tipy

Do tejto krajiny je potrebné mať vízum, ktoré je možné zaobstarať priamo na letisku v prípade krátkodobého víza s platnosťou 90 dní. Cena je 40 eur. Pri vstupe do krajiny sa vyplňuje aj vstupná karta, kde podobne ako v Tunisku, či na Kapverdách vypĺňate niekoľko údajov a účel cesty.

Odporúča sa vziať si so sebou nejaké vhodné repelenty proti hmyzu, antimaláriká je dobré mať ako pohotovostnú liečbu, očkovanie. Čo sa týka stravovania, treba byť opatrný, nakoľko niektoré africké jedlá nevyhovujú našim žalúdkom a môžu narobiť problémy a nepríjemnosti. Treba sa vyvarovať jedeniu surových ustríc a mušlí. Vodu treba piť vždy balenú, kupovanú, cena sa pohybuje okolo 100-200 keňských šilingov za liter. Dôležitá je aj osobná bezpečnosť, nakoľko Keňa je chudobná krajina a turisti sa môžu často stať terčom podvodníkov, zlodejov, kriminálnikov.

Aj napriek všetkým nástrahám a nebezpečenstvám, ktoré možno v tejto krajine očakávať, ponúka oveľa viac - jedinečné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete a navždy vám ostanú vryté hlboko v pamäti, ale najmä v srdci. Lebo to je cieľom Afriky – chytiť vás za srdce a nikdy nepustiť.

+ Najnavštevovanejšie miesta v Keni

Hovorí sa, že ten, kto chce spoznať pravú tvár Afriky, musí navštíviť Keňu. Na africké pomery táto krajina síce nepatrí k tým najväčším, ale napriek tomu oplýva nesmiernym bohatstvom prírodných krás a ponúka množstvo exotických zaujímavostí.

Vstupnou bránou do krajiny je hlavné mesto Nairobi (po masajsky – chladné mesto). Odvtedy ako Angličania postavili železnicu z pobrežnej Mombasy do náhorného Nairobi, rastie mesto nebývalým tempom. Nájdeme tu niekoľko architektonických skvostov, prevažne z koloniálnej éry. Do pozornosti je vhodné dať mešitu Jamia, botanickú záhradu a City Park, Národné Múzeum, Snake Park (plazia zoo), Múzeum Caren Blixenovej (autorka i sfilmovanej knihy Spomienky na Afriku), Bomas of Kenya – masajská dedina, komplex OSN – Gigiri, indické markety a černošské trhy a 6 km od mesta vzdialený Nairobi National Park, kde možno vidieť všetky bežné africké zvieratá okrem slonov.

+ Odporúčame navštíviť

Safari v Keni zvyčajne začína v Nairobi, v hlavnom meste Kene, ktoré sme už spomínali vyššie. Ďalším miestom, ktoré sa oplatí vidieť, je Amboseli – Národný park vytvorený v roku 1974 s rozlohou 392 km2 a tvorí súčasť 3000 km2 ekosystému Amboseli. Mombasa vás zasa očarí a uchváti svojimi zaujímavými plážami, prírodnou rezerváciou Simba Hills či exotickým mestom Kilifi s umelcami.

NairobiNairobi

Hlavné mesto Kene žije životom veľkomesta, kde sa stretáva moderný západný spôsob života s tradičnými africkými hodnotami. Nairobi je administratívnym centrom krajiny, v jeho srdci sa nachádzajú početné výškové budovy, v predmestiach sa tiesnia chyže v chudobných štvrtiach. Mesto žije životom, je plné pouličných predavačov a ruchu, napriek tomu dokáže svojou atmosférou očariť. Nairobi je ideálnym východiskovým bodom na Vašej dovolenke v Keni pre expedície do národných parkov na safari. Prvý dúšok safari však môžete zažiť aj na masajskom trhu, kde príslušníci tohto kočovného kmeňa predávajú svoje tradičné výrobky.

 

 

 

Masai MaraMasai Mara

Tento národný park je najznámejším a zároveň tiež najnavštevovanejším safari v Keni. Leží v západnej časti krajiny a najlepším východiskovým bodom tak je Nairobi. Park celosvetovo preslávili mnohé dokumenty National Geographic zachytávajúce masívne každoročné migrácie pakoňov, zebier a byvolov z tanzánijského parku Serengeti do Masai Mara a späť. Na Vašej dovolenke v Keni tu budete mať možnosť získať neuveriteľné zážitky pri priamom kontakte s divokými zvieratami.

 

 

 

 

 

Amboseli - jedinečné pobyty na safari so slonmiAmboseli - jedinečné pobyty na safari so slonmi

Tento národný park sa nachádza na juhozápade Kene pri hraniciach s Tanzániou. Je tiež veľmi populárny, najmä pre veľké stáda slonov a úžasný výhľad na zasnežený vrchol Kilimandžára, najvyššej hory Afriky. Je veľmi pravdepodobné, že tie najpôsobivejšie fotky z dovolenky v Keni si priveziete práve z tohto safari.

 

 

 

 

+ Obľúbené letoviská v Keni

MombasaMombasa

Mombasa je letoviskom na východe Kene, je vstupnou bránou do krajiny pre úplnú väčšinu turistov tráviacich tu svoje pobytové zájazdy. Samotné mesto sa pýši dlhou históriou a rozkladá sa prevažne na ostrove, ktorý je s pevninou vo svojej severnej časti spojený niekoľkými mostami. Dominantou mesta je pevnosť Fort Jesus, ktorú pre svoje mocenské plány v Indickom oceáne vybudovali v 16. storočí Portugalci. Mombasa je inak typickým africkým mestom so zmesou exotických vôní, pouličného zhonu, chudobných štvrtí a pouličného predaja.

Severne aj južne od Mombasy sa nachádzajú luxusné hotelové rezorty lemujúce dlhé pláže s bielym pieskom. Najlepšie rezorty nájdete v letoviskách Diani, Tiwi Beach a Malindi. V každom z týchto rezortov sa môžete aj potápať a obdovivat tak krásy koralových útesov. Severne od Mombasy sa tiež nachádza krásna botanická záhrada - Halerov park.

 

Vyberte si svoju dovolenku v Keni

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.