Kombinovaný zájazd Srí Lanka + Maledivy

Srí Lanka + Maledivy

Kultúra a oddych. Jedinečné spojenie na psychickej a fyzickej úrovni. Všetko toto môžete zažiť počas kombinovaného zájazdu na Maledivách a Srí Lanke. Maledivy sú známe pre svoju romantickú, pokojnú a relaxačnú atmosféru. Naopak Srí Lanka je známa svojou bohatou kultúrou a čarokrásnou prírodou.

Pre mladomanželské páry sa stáva svadobná cesta strávená na Maledivách rajom. Romantika a pokoj doslovne zaplavuje všetky zmysly. Ak patríte k tým, ktorí radi poznávajú a dávate prednosť pešej turistike Srí Lanka bude rozhodne to pravé dobrodružstvo. Svojou bohatou kultúrou určite naplní očakávania. Spoznáte jedinečnú indickú kultúru plnú kontrastov, farieb, vôňi a chutí čaju.

Srí Lanka

Srí Lanka je často nazývaná perlou v Indickom oceáne najmä pre pôsobivé prírodné útvary, faunu, flóru a tiež vďaka mimoriadne zaujímavému kultúrnemu a historickému dedičstvu. Pre tento ostrov je charakteristické striedanie období dažďov a sucha.

Od mája do augusta je na Srí Lanke obdobím, kedy monzún Yala prináša dážď v juhozápadnej časti ostrova. Obdobie sucha pretrváva od decembra do marca.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Megfelelő
Megfelelő
Megfelelő
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
A
 
B
 
The Surf
Bentota
C
 
Viac hotelov >>

Maledivy

Na Maledivách pretrváva od decembra do apríla obdobie sucha, ktoré sa vyznačuje nižšou vlhkosťou vzduchu. Pre strávenie dovolenky je práve toto obdobie výhodnejšie. Od februára do apríla bývajú na Maledivách najhorúcejšie dni. Od polovice decembra do začiatku januára z dôvodu vianočných sviatkov a Nového roka sú ceny vyššie.

Pravdepodobnosť búrok a dažďa je vyššia od mája do novembra. Klíma je veľmi príjemné a teplé aj napriek zatiahnutej oblohe a zvýšenej vlhkosti. Dovolenka je oveľa lacnejšia a viete ju stráviť v luxusných hoteloch. Počas tohoto obdobia sú obvykle nižšie ceny a výrazné last minute zľavy.

Vďaka svojej bohatej flóre a faune sú korálové útesy na Mededivách rajom pre milovníkov potápania. Vhodné obdobie na potápanie pretrváva po celý rok. Od mája do novembra je vhodné potápanie pri bariérovom útese na západnej časti atolu. Útes pri lepšiej viditeľnosti je oveľa pestrejší. Naopak od decembra do apríla je vhodnejšia lokalita pre potápanie vo východnej časti atolu. Potápanie na Maledivách je výbornou príležitosťou vidieť žraloky, veľryby aj delfíny.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
Kiváló
A
 
Summer Island Village
Nord Male Atoll
B
 
Meeru Island Resort
Nord Male Atoll
C
 
Viac hotelov >>
 

Mentés