Maledivy

Detail štátu

Maledivy Maledivy - transparent

Ponúkame 90 ubytovacích kapacít za cenu 1 230 € - 22 381,76 €.

Doba letu 12:30 h (Viedeň) 9:30 h (Mníchov)
Časový posun GMT + 5 (voči SR +3 letný čas, +4 zimný čas)
Mena maldivské Rufio (MVR), prakticky je možné používať aj USD a EUR
Víza K vstupu na Maledivy nie je potrebné vízum. Jedinou podmienkou povolenia na vstup je platný cestovný doklad a dostatočné množstvo finančných prostriedkov (minimálne 10 USD na každý deň pobytu).
Holiday Island Vedeli ste, že Maldivy sú najplochejším štátom na svete? Maldivy sú oázou pokoja, miestom s krásnou prírodou, bielym pieskom a nádherným morským životom.

Maldivy (Maldives) sú ostrovný štát na juhu Ázie v Indickom oceáne. Tvoria ich rovnomenné súostrovia - reťazec 26 koralových atolov, začínajúcich 500 km juhozápadne od brehov Indie a tiahnucich sa v dĺžke približne 800 km severojužným smerom. Celkovo Maldivy pozostávajú z 1192 ostrovov, z ktorých obývaných je zhruba 200.

V súčasnej dobe existuje na Maledivách približne 100 hotelových rezortov a je úžasné, ako sa môžu medzi sebou líšiť s ohľadom na štýl rezortu, špecializáciu na potápanie, šnorchlovanie a iné vodné športy, štýlom kuchyne a napríklad tiež obľúbenosťou u rôznych národností. Väčšina ostrovov sa nachádza do cca 1m nad hladinou pri prielive. Čo sa týka rozlohy, niektoré ostrovčeky obídete za niekoľko minút, niektoré sú pomerne rozľahlé. S výnimkou ostrova Kuramathi platí pravidlo, že na ostrove sa nachádza maximálne 1 rezort, výber vhodného hotelového rezortu je teda kľúčom pre dovolenku na Maldivách podľa Vašich predstáv.

Podnebie na Maledivách je tropické s dvoma rozlíšiteľnými sezónami monzúnov: suchý severovýchodný monzún od decembra do marca a vlhký juhozápadný monzún od mája do novembra, kedy je nutné očakávať možnosť silnejšieho vetra a dažďa. Apríl je možné považovať za prechodné obdobie s výrazne čistou vodou a teplým podnebím. Teplota je počas roka stabilná okolo 30 ° C. Aktuálne počasie nájdete na webe Weather Forecast.

Na Maledivách je pomerne nízka kriminalita. S drobnými krádežami však treba počítať najmä na plážach a v hlavnom meste. Na všetkých návštevníkov sa vzťahuje maldivské právo a zákony. Prísne zakázané je užívanie drog a omamných látok. Zakázaný je aj nudizmus a je nutné mať aspoň  minimálne nepriehľadné oblečenie. Maledivy sú moslimskou krajinou, preto by sa ženy nemali zdržiavať osamote, aby sa nestávali terčom provokácií domorodcov. 

Miestni hovoria: „Na Maledivách potrebuješ tri veci: loď, aby si sa na ostrov mohol dopraviť, veľa pokoja, aby si si ho mohol užiť  a potápačské okuliare, aby si mohol všetky tie poklady pod vodou vidieť“.

Ak cestujete na Maledivy na menej ako 30 dní, nepotrebujete vstupné víza, postačí vám cestovný pas. Platidlom sú tu tzv. maldivské rupie a najlepšie zameniteľnými menami sú v tejto oblasti najmä americký dolár a tiež euro. Zameniť peniaze si môžete napr. v hoteloch alebo v bankách. Ak uprednostňujete bezhotovostnú platbu, je možné takmer všade platiť kartou - v reštauráciách, hoteloch, obchodoch. Treba si však dať pozor na výber peňazí z bankomatu, na Maledivách sa nachádza iba jeden jediný bankomat

Maldivy sú ostrovným štátom, ktorý je tvorený 1196 - timi ostrovmi. Najväčším lákadlom pre turistov sú pláže s jemným bielym pieskom, palmové háje, či nádherné koraly s prekrásnym a bohatým podmorským životom. Snáď najviac navštevovanou dovolenkou destináciou na Maledivách je ostrov Atol Baa, ktorý ponúka turistom najmä luxusné hotely, ktoré v porovnaní s rezortmi v rámci celých Maldív, majú jedny z najlepších welness programov. Ak hľadáte miesto ďaleko od ostatných dovolenkárov, Atol Haa Alifu je miesto stvorené pre Vás. Miestne rezorty vám ponúkajú skvelý servis a absolútne súkromie. Jedným z najvyhľadávanejších atolov Maldivského súostrovia je Atol Južné Male.

Meeru Resort

Meeru Resort

Tento rezort nachádzajúci sa v oblasti North Male Atole je ideálny pre rodiny s deťmi. Avšak celkovo je možné ho charakterizovať ako "miestom dostupných snov". Meeru je dosť veľký na to, aby splnil nepreberné množstvo rôznych požiadaviek na trávenie dovolenky na Maledivách od aktívnej a živej dovolenky, po súkromnú dovolenku v ústraní.

Nedávno bol v Meeru vybudovaný rezort v rezorte - Meeru Village je kombináciou existujúcich Water Villas a Jacuzzi Villas umiestnených na pevnine s úplne novou sekciou nazvanou Spa, ktorá sa týči nad lagúnou na separátnom móle. Táto časť má svoje vlastné krásne centrum, recepciu, reštauráciu s barom, to všetko obklopené úchvatnou plážou s bielym pieskom.

Najlepšie izby (30 tzv. Jacuzzi Water Villas) majú vysoký štandard päťhviezdičkového rezortu. Smerujú buď na východ alebo na západ, sú rozľahlé a bez debát luxusne zariadené. Pôvodných 27 izieb v tzv. Water Villas je popravde umiestnené nad hladinou lagúny len spolovice a vzhľadom k orientácii na východ sem v popoludňajších hodinách slniečko nesvieti. Ich interiér je však tiež veľmi dobre vybavený.

Hilton Iru Fushi Resort & Spa

Hilton Iru Fushi Resort & Spa

Tento luxusný rezort bol počnúc 1. júlom roku 2009 zaradený do celosvetovej siete Hilton, čo svedčí o jeho absolútnej kvalite ponúkaných služieb a komfortu na Vašej dovolenke na Maldivách. Resort vybudovaný na panenskom Noonu atole je obklopený viac než 20 hektármi snehobielej pláže a sviežou tropickou vegetáciou, pričom transfer hydroplánom z Malé trvá približne 45 minút a ponúka pozretie na úchvatnú scenériu.

Nadbytok čerstvo vylovených miestnych rýb a morských živočíchov je k dispozícii v elegantnej a uvoľnenej reštaurácii, kde je tím kuchárov pripravený vykúzliť šťavnaté a lákavé špeciality z celého sveta, či už ide o romantickú večeru o 6 chodoch pod hviezdami alebo neurýchlený alfresco obed na pláži.

Kúpele sú pokojným útočiskom s 21 jednotlivými kúpeľnými pavilónmi zasadenými do súkromia obklopeného tropickými rastlinami. Kúpele na Iru Fushi má cťou tradičné ajurvédskej postupy. V komplexe Hilton sa môžete na svojej dovolenke na Maldivách kochať pohľadom na Indický oceán od úchvatného akoby nekonečného bazéna, spestriť si pobyt hrou na osvetlených tenisových kurtoch alebo si vybrať niektorý z nepreberného množstva vodných športov.

Adaaran Resort

Adaaran Resort

Adaaran rezort na Raa atole predstavuje miesto s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality ubytovania a súvisiacich služieb. Je ideálnym miestom na trávenie pokojnej relaxačnej dovolenke na pláži, večer je centrálnym miestom zábavy bar v hoteli. Piesočná pláž je krásna okolo celého atolu, jedinou výnimkou je časť na juhozápade ostrova, kde sú viditeľné menšie problémy s eróziou pôdy. Ak radi šnorchlujú, oceníte blízkosť koralových útesov, ktoré sú v komfortnej vzdialenosti od plytkej lagúny.

 

 

 

 

 

Kuramathi

Kuramathi

Kuramathi v atole Rasdhoo je jediným ostrovom na Maldivách, kde je viac ako 1 hotelový rezort - na tomto ostrove sú hneď 3 a dajú sa odlíšiť na základe ceny a rozsahu ponúkaných služieb. Za "ekonomickú triedu" je možné označiť rezort Village, za "biznis triedu" rezort Cottage Club a za "prvú triedu" rezort Blue Lagoon. Ostrov Kuramathi je pomerné dlhý a jasne členitý, čo zaručuje veľmi odlišné možnosti trávenia Vašej dovolenky na Maledivách. Pohyb po celom ostrove je však neobmedzený a je tiež možné využívať bary, reštaurácie a zdieľané športoviská, bazény a kúpele v rámci všetkých 3 rezortov. Po celom ostrove sa tiahnu príjemné chodníky alebo máte možnosť si zavolať o prepravu minivan zadarmo.

 

 

 

Sun Island

Sun Island

Rezort Sun Island v atole South Ari ponúka zrejme najideálnejší pomer kvality za danú cenu. Zároveň je ale dobré vedieť, aké máte od svojej dovolenky na Maledivách očakávania. Ostrov Sun Island je rušným a živým miestom, je v priamom protiklade k typom rezortov pre pokojnú relaxačnú dovolenku. Rezort má 354 izieb a patrí k najväčším komplexom na Maldivách. Zároveň tu ale nájdete krásnu pláž, veľa pôvodnej zelene a vegetácie a tiež nepreberné množstvo aktivít pre spríjemnenie Vašej dovolenky - vodné športy, posilňovňa, osvetlené tenisové kurty, vnútorné kurty na squash a bedminton, biliardy atď. Milovníci rybárčenia si môžu vybrať z niekoľkých špeciálnych výletov a najmä pri večerných výletoch sú úlovky hotelom spracované a je organizované príjemné večerné barbecue.

 

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v tejto exotickej krajine, tak určite si nájdite čas na návštevu hlavného mesta Male s historicky a kultúrne významnými stavbami. Môžete sa pokochať návštevou islamského „zlatého domu“, múzeom a starými architektonicky zaujímavými domami, ktoré kontrastujú s modernou výstavbou. Pre milovníkov plavby je prichystaný nezabudnuteľný výlet loďou s preskleným dnom.

Vyberte si svoju dovolenku na Maledivách

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.