Kanárské ostrovy

Detail destinácie

Kanárské ostrovy Španielsko - transparent

Ponúkame 194 ubytovacích kapacít za cenu 422 € - 4 085 €.

Základné informácie o Kanárskych ostrovoch

Doba letu 5:00 h (Viedeň) 5:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT + 1 (voči ČR -1)
Mena EUR
Víza Slovenskí občania nepotrebujú k ceste na Kanárske ostrovy víza.

Kanárske ostrovy sú autonómne spoločenstvo Španielska a súostrovie siedmych hlavných ostrovov a niekoľkých ďalších menších ostrovčekov sopečného pôvodu v severnom Atlantiku, približne 100 km západne od pobrežia Maroka a Západnej Sahary. Príroda je na Kanárskych ostrovoch veľmi úchvatná a pestrá, na svojej dovolenke máte možnosť navštíviť niektorý z národných parkov, máte možnosť vidieť takmer mesačnú krajinu, ktorá tu vznikla po sopečných erupciách, ale aj piesočné duny a palmové oázy. Na plážach na Kanárskych ostrovoch nájdete ako svetlý, tak aj tmavý sopečný piesok.
Hlavnými turistickými destináciami pre dovolenku na Kanárskych ostrovoch sú ostrovy Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife, Fuerteventura a La Palma.

Vďaka svojej polohe sú Kanárske ostrovy vhodné k dovolenke celoročne. Klíma je veľmi mierna a teploty v lete tu dosahujú v priemere 24 ° C a v zime 18 ° C. Tunajšia klíma je tiež veľmi slnečná a suchá, na Kanárskych ostrovoch prší v priemere 10 dní za rok.

Destinácia:

Najnavštevovanejšie miesta na Kanárskych ostrovoch 

Kanárske ostrovy s prívlastkom Ostrovy večnej jari pozná každý ako synonymum skvelej dovolenky. Ponúka to najlepšie z mora aj hôr. Príjemná klíma, nádherné pláže, krásna príroda a rôzne atrakcie robia z Kanárskych ostrovov vyhľadávanú turistickú destináciu. Obľúbenými ostrovmi sú najmä Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote.

Gran Canaria – ostrov nazývaný aj ako miniatúrny kontinent, kde sa vedľa seba stretáva Európa, Afrika a Amerika. Gran Canaria je najnavštevovanejším ostrovom z celého súostrovia a nemá konkurenciu, pokiaľ ide o kombináciu dokonalých pláží (napr. Playa del Inglés nebo Playa de Amadores), lákavého nočného života, histórie i súčasného delenia, pamiatok i nákupov. Zo zaujímavých miest na ostrove stojí za návštevu predovšetkým hlavné mesto ostrova Las Palmas, v jeho najstaršie časti Vegueta. Nájdete tu napríklad krásny dom Casa de Colón, v ňom údajne pobýval Kryštof Kolumbus pred svojou objavnou cestou na Nový svet alebo katedrálu sv. Anny.

Ostrov Lanzarote vyniká produkciou červeného farbiva – karmínu. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca nebo Costa Teguise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Najkrajšie pláže ostrova ležia v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

Ostrov Tenerife je najväčším z Kanárskych ostrovov. Dominantou a symbolom ostrova je najvyššia hora Kanárskych ostrovov i celého Španielska - Pico del Teide. Svetovo známou atrakciou je zoologická záhrada Loro Parque v Puerto de la Cruz , ktorá sa môže pochváliť najväčšou kolekciou papagájov na svete, veľkým podmorským akváriom či najväčším výbehom tučniakov na svete. 

Odporúčame navštíviť

V prípade, že si chcete užiť skutočnú dovolenku, najlepšie, niekde medzi palmami, vyskúšajte Gran Canariu. Pôvabný ostrov patriaci medzi Kanárske ostrovy vás osloví nielen svojou flórou a faunou, ale aj mnohými inými pozitívami. Typická flóra Gran  Canarie. Kým kaktusy nájdete zväčša na suchších stráňach kopcov, palmy lemujú pláž, no nájdete ich aj v meste uprostred chodníkov. Dragónie v rôznych sýtych  farbách rastú prakticky všade. Pri kaktusoch, pri palmách, na domoch, na kopcoch… Dodávajú ostrovu šmrnc a sú skutočnou pastvou pre oči. Za pohľad stoja aj apartmány pri pláži, ktoré sú týmito pestrofarebnými kvetmi obrastené. Ostrov Gran Canaria je podľa ľudových rečí ostrovom psov. Tých nájdete aj na erbe, ako aj prostredníctvom sôch pred katedrálou sv. Anny (Santa Ana Cathedral).

Rímsky park alebo park Santa Catalina (s mozaikovými vlajkami všetkých štátov sveta) je príjemnou oddychovou oázou. Ak sa sem chystáte v zime, určite vás uchvátia vysvietené palmy, vianočné ruže pod palmami a traja králi lezúci do okien.

Čo sa oplatí ešte vidieť: Palmitos park – zoologicko-botanická záhradná so zábavnými zvieracími šou, Aquapark Maspalomas, Yellow submarine (ponorka, z ktorej môžete sledovať podmorský svet), Puerto Mogán – prístavné mestečko, Anfi del Mar (pláž s bielym karibským pieskom v tvare srdca), Agaete a samozrejme tradičné vnútrozemie. Mladí sa môžu vyšantiť na diskotékach v nákupnom stredisku Kasbah (patrí sem aj známa diskotéka Pacha), milovníci latina môžu zájsť do Latin Palace v Tropicale.