Gran Canaria

Detail destinácie

Gran Canaria Španielsko - transparent

Ponúkame 59 ubytovacích kapacít za cenu 426 € - 4 085 €.

Základné informácie o Gran Canarii

Doba letu 5:00 h (Viedeň) 5:00 h (Bratislava)
Časový posun -1 hodín
Mena euro(EUR)
Víza Občania Slovenskej republiky, vrátane detí, môžu na územie Gran Canarie /Španielska vstupovať ako turisti na platný cestovný pas SR alebo na občiansky preukaz.

Gran Canaria je tretí najväčší a zároveň aj najnavštevovanejší ostrov z celého Kanárskeho súostrovia. Ostrov je situovaný južne od susedného ostrova od Tenerife a západne od Fuerteventura. Jeho rozloha je okolo 1560 km².

Z historického hľadiska bola Gran Canaria známa ešte pred našim letopočtom. Ostrov bol pod správou Féničanov, neskôr Portugalcov a nakoniec Španielov. Istý čas dokonca ostrov obýval aj Krištof Kolumbus. Pre turistický ruch sa história začína datovať až v r. 1930. Práve v tomto roku tu začína fungovať prvé letovisko.

Počasie

Priemerné teploty sa pohybujú v letných mesiacoch medzi 26 – 28 stupňami Celzia a v zime medzi 22 a 24 stupňami. Obecne môžeme povedať, že sever ostrova je chladnejší a vlhkejší, juh o niečo teplejší a suchší.

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Ostrov Gran Canaria je najznámejším a turisticky najnavštevovanejším ostrovom. Ročne ho navštívi okolo 2 mil. turistov, z ktorých väčšina trávi svoju dovolenku na juhu ostrova. Turistov láka najmä rozprávkovými plážami, celoročne príjemným počasím a krásnou a rozmanitou prírodou. Na svoje si prídu aj milovníci pamiatok a histórie.

Obľúbeným mestom pre turistov je zároveň aj hlavné mesto ostrova je Las Palmas na severe, v ktorom sa týčia moderné budovy a obchodné strediská. Mesto sa vyznačuje bujarým denným i nočným životom. V srdci mesta sa nachádza obľúbená pláž Las Canteras, mesto je tiež známe vďaka každoročne konanému karnevalu.

Najväčším turistickým centrom ostrova je Maspalomas. Deťom a milovníkom vodných atrakcií odporúčame navštíviť najväčší aqua park na ostrovoch – Aquasur, obľúbený je tiež Holiday World, rozľahlý zábavný park.