Andalúzia

Detail destinácie

Andalúzia Španielsko - transparent

Ponúkame 86 ubytovacích kapacít za cenu 268 € - 2 695 €.

Základné informácie o Andalúzii

Doba letu 3:15 h (Viedeň) 3:15 h (Bratislava)
Časový posun 0 hodín
Mena euro(EUR)
Víza Slovenskí občania cestujúci do Andalúzie nepotrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je však dôležité, aby si pred cestou skontrolovali minimálnu dĺžku platnosti cestovného dokladu (cestovný pas alebo občiansky preukaz).

Andalúzia je 300 kilometrov tiahnuca sa oblasť na juhu Španielska. Je najteplejšou časťou Iberského polostrova a obľúbenou destináciou nielen u turistov vyhľadávajúcich kvalitné pláže slnečného pobrežia, more s priezračnou vodou, či širokú ponuku kvalitných služieb v hoteloch. Na svoje si určite prídu aj návštevníci, ktorí vedia oceniť delikátnu španielsku kuchyňu alebo získavať energiu z okolitej horskej prírody, ktorá korešponduje s neopakovateľnou atmosférou úzkych bielych uličiek a historických stredísk. 

Andalúzia je najteplejšou časťou Iberského polostrova. Rozhorúčené slnko tu neúnavne svieti viac ako 320 dní v roku. V júli a auguste sa tu priemerná teplota vzduchu pohybuje medzi 27 až 29°C , teplota mora medzi 22 až 23°C.

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Andalúzia sa môže pochváliť najobľúbenejšími španielskymi plážami. Asi tá najznámejšia Costa del Sol sa v origináli nazýva Slnečné pobrežie. Leží v provincii Malaga, kde na krásne počasie narazíte 99% dní v roku. Služby sú tu na tej najvyššej úrovni. Ďalšou známou plážou je Costa Blanca „divoké pobrežie“, Costa Tropical pomenovaná podľa tropických plodín pestovaných v Granade alebo Costa de Luz siahajúca do Atlantického oceánu.

K najnavštevovanejším miestam Andalúzie patria historické skvosty Sevilla, Cordoba, Granada, Malaga a Gibraltar. Sevilla je hlavným mestom Andalúzie. Symbolom Sevilly je Zlatá veža, arabská stavba z 13. storočia stojaca na brehu rieky. V meste sa nachádza neskorogotická katedrála s renesančnými a barokovými prvkami, park Marie Luisy s mnohými zaujímavými stavbami a architektonicky či umelecky pozoruhodné španielske námestia. Jedno z najtypickejších a najkrajších andalúzskych miest je Cordoba. Najvýznamnejšou stavbou je jedna z najväčších mešít islamského sveta. Za prehliadku stojí aj rímsky most, židovská štvrť a synagóga. Za najrozmanitejšiu provinciu môžeme považovať Granadu, ktorá sa v minulosti stala poslednou baštou moslimského impéria v Európe. Do Granady si môžete pohodlne zaletieť na tamojšie letisko, ktoré je 17km od mesta.