Balíme sa na zájazd na Kubu

Balíme na Kubu

Áno je to tak, najprv si musíte vypočuť tie základné "žvásty", kde sa vlastne tá socialistická Kuba nachádza, za aký dlhý čas letu sa tam dostanete, aký je časový posun, aká je tam mena, či sú tam potrebné víza, či tam nedostanete žltú zimnicu a všetko možné iné. Je toho plný internet a na našej stránke sa tiež čo to dozviete.

Je to proste tak, dovolenka na Kube je výnimočná pre nezabudnuteľnú atmosféru, štýlové autá, kombináciu skvelého jedla, pitia, krásnej prírody a pohody, ktorá vyžaruje z obyvateľov. 

Kuba to sú havanské cigary, rumové koktaily, rytmy salsy či pestrofarebné kabarety. Ostrov, ktorý sa môže pýšiť tým, že ho objavil Krištof Kolumbus v roku 1493. Ponúka vám svoje historické poklady a nádherné mestá, či najkrajšiu pláž na svete – Varadero.

To je len málo z toho, čo môžete zažiť v prítomnosti s miestnymi obyvateľmi. Sú bezprostrední, rady sa fotia a na miestnej diskotéke v latino štýle ani nepostrehnete, že tancujete s miestnym kingom, cítite sa ako v "Hriešnom tanci". Ak vymeníte nočný život, nezabudnite zájsť do miestnej základnej školy. Je to neuveriteľný zážitok byť v prítomností tých krásnych brčatých detí s úprimnými vďačnými tmavýmí očami s prekrásnym úsmevom, kde ešte stále panuje rešpekt, na ktorý už deti z našich základných škôl zabudli. Tá jednoduchosť Vás očarí.

"Medecínka" to nie je plná lekáreň chemických zlúčenín, to je zopár fľaštičiek a kvapiek na kašeľ a nádchu. Čo treba viac? 
Odbočme však od reality všedných kubánskych dní a venujme sa Vašim zážitkom, aby ste si ich odniesli čo najviac.

Túžite sa len tak túlať uličkami Havany, kráčať ruka v ruke a pritom nechať na seba pôsobiť históriu tohto mesta? Tak určite neváhajte a nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť! Navštívte jeden z najslávnejších kabaretov menom Tropicana. Tu Vám namiešajú najlepšie koktaily z bieleho (kubánskeho) rumu ako sú napríklad Mojito a Daiquiri.

Chcete sa dozvedieť niečo o výrobe cigár? Láka vás návšteva krokodílej farmy, múzea či skanzenu indiánskej kultúry? Tak sa vyberte na potulky do ďalšieho známeho mesta Kuby – Trinidad a určite neoľutujete!

A keď sa rozhodnete relaxovať a oddychovať, len tak leňošiť, Varadero je pre vás to pravé orechové. Vyberte sa na najkrajšiu pláž na svete plnú jemného bieleho piesku s azúrovo modrým morom. Niekoľko metrov vysoké kokosové palmy robia tento slnečný raj perfektným a poskytujú ideálne predpoklady k oddychovému kúpeľnému pobytu. Všetky romantické duše si prídu na svoje...tu môžete nasávať dúšky kubánskej atmosféry, popíjať chutné mojito, cuba libre, santa libre alebo piňa coladu. Potrvá len chvíľu a zamilujete si tento Ostrov slobody!

Čím skôr zbaľte kufre a choďte do toho! Stráviť dovolenku na Kube je jednoducho ”in”, šťastie pre tých, ktorí to stíhajú za čias Fidéla Castra. Povráva sa, že potom to už nebude tá pravá Kuba.