Kalábria

Detail destinácie

Kalábria Taliansko - transparent

Ponúkame 49 ubytovacích kapacít za cenu 280 € - 3 670 €.

Základné informácie o Kalábrii

Doba letu 3:15 h (Viedeň) 3:15 h (Bratislava)
Časový posun 0 hodín
Mena euro(EUR)
Víza Platný cestovný doklad alebo preukaz totožnosti.

Kalábria, ak nerátame región Sicília, je najjužnejšou časťou Talianska. Tento región obmýva na západe Tyrhénske more a na juhu a východe more Iónske. Každé z týchto dvoch morí je trochu iné - Iónske s nádychom sfarbenia do tmavo zelena, Tyrhénske je zasa sýto modré.

Kalábriu si zamiluje každý, kto má rád hory v tesnej blízkosti mora, pláže, za ktorými nestojí hradba hotelových panelákov, ale len historické mestečká s typicky úzkymi talianskymi uličkami a pulzujúcim stredomorským životom.

V Kalábrii dovoľuje počasie namerať najvyššie priemerné teploty v lete i v zime. Dá sa povedať, že tu poznajú len dve ročné obdobia, teplé a menej teplé. To teplejšie začína v apríli a končí v októbri, kde teplota vzduchu v júli a v auguste niekedy dosahuje až 38°C. 

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Asi najkrajšou oblasťou Kalábrie je Capo Vaticano - nenápadný mys v najzápadnejšom skalnom výbežku širokého polostrova. Na jeho vrchole stojí starý maják. Nájdete tu malé zátoky s romantickými piesočnými plážami, ktoré patria k najkrajším na svete.

Kalábria je čarovné miesto, kde sa dá stráviť krásna dovolenka. Nie je len miestom oddychu, ale aj miesto, kde môžete vidieť a spoznať veľa zaujímavého. Kalábriu tvorí viacero krásnych miest. K najkrajším mestám Kalábrie bezpochyby patrí mesto Maratea.  Žili  tu už oddávna najmä bohatí ľudia. Dnes to môžeme vidieť na krásnych budovách a na tom, že v niektorých uličkách sú na zemi rozprestreté koberce, ktoré vedú priamo ku vchodom niektorých domov. Toto mestečko má naozaj svojskú atmosféru a oplatí sa ho vidieť.

Ďalším krásnym mestom, ktoré stojí za povšimnutie, je mesto Praia a Mare. Je typické nielen nádhernou plážou a čarovnými uličkami, ale je často navštevované turistami aj kvôli veľkému vodnému parku s názvom Aquafans, kde môžete stráviť aj celý deň.

Očarujúce mestečko, ktoré na vás určite urobí veľký dojem, je Diamante. Už jeho názov prezrádza, že to bude niečo vzácne a krásne. A naozaj je. Mesto je starobylé, s krásnymi plážami, lemovanými palmovou promenádou obklopenou útulnými kaviarňami a obchodíkmi so suvenírmi. K prechádzke patrí aj romantická atmosféra malého prístavu a úzkych uličiek vyzdobených tzv. murales - maľbami na stenách starých domov.

Za návštevu stojí aj hlavné mesto Kalábrie - Reggio di Calabria, kde sa nachádzajú krásne pláže a je bohaté na historické pamiatky. Tak ako aj vo väčšine ostatných miest, aj toto je popretkávané uzučkými uličkami s kaviarňami či vinárňami.