Kampánia

Detail destinácie

Kampánia Taliansko - transparent

Ponúkame 28 ubytovacích kapacít za cenu 239 € - 2 576 €.

Základné informácie o Andalúzii

Doba letu 1:25 h (Viedeň) 1:25 h (Bratislava)
Časový posun 0 hodín
Mena euro (EUR)
Víza

Občanom SR stačí pre vstup do Kampánie platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Kampánia je región v južnom Taliansku, ktorého stredom je Vezuv a Neapolský záliv, má veľký historický význam, bohatú a pestrú minulosť, vzácne umelecké pamiatky. Podmanivé prírodné scenérie pozdĺž Tyrhénskeho pobrežia (Gaetský, Neapolský, Salernský záliv, záliv Policastro, národný park Cilento) sú tu kombinované s významnými historickými pamiatkami (Herkulánum, Pompeje, Paestum). Najdôležitejšie centrá Kampánie sú Neapol a Salerno. Turisticky významné a vyhľadávané je pobrežie v blízkosti miest Paestum, Agropoli, Marina di Camerota a Palinuro. Ideálne klimatické podmienky umožňujú prežitie príjemnej dovolenky od mája do októbra.

Do tejto časti Talianska sa na prvý pohľad zamilujete. Historicky významné a krásne pamiatky nachádzajúce sa v malebných mestečkách s nádhernými plážami a neuveriteľnými výhľadmi Vám určite počarujú.  

Počasie 

Podnebie Kampánie možno rozdeliť do dvoch klimatických pásiem. Pozdĺž pobrežia je typicky stredomorské s príjemným letom a miernou zimou, zatiaľ čo vo vnútrozemí je viac kontinentálne s horúcim letom a nízkymi teplotami v zime. Neapol má priemer teplôt – máj 17,5 °C, jún 21 °C, júl-august 23,5 °C, september 21 °C, október 16,5 °C, v zime 8-12 °C.

Destinácia:

Zaujímavé miesta 

Kampánia je regiónom s pestrou a bohatou minulosťou. Odzrkadľuje sa to v jej vzácnych historických pamiatkach. Najdôležitejším mestom talianskeho juhu je Neapol, založený okolo rovnomenného zálivu na úpätí sopky Vezuv, v ktorom vynikne veľkolepý kráľovský zámok Palazzo Reale di Napoli.

Celá oblasť je aj strediskom čulej prímorskej turistiky. Medzi najvyhľadávanejšie miesta dovoleniek patrí Neapolský záliv s ostrovmi Capri a Ischia, a tiež pobrežie okolo mesta Amalfi – známeho rekreačného strediska, s ďalšími významnými mestečkami – Maiori, Ravello a malebným Positanom. Zaujímavé je aj pobrežie okolo pôvabného Sorrenta, s prímorskými strediskami Vico Equense a Massa Lubrense. V lete aj v zime vyhľadávajú turisti dve známe horské rekreačné centrá – Monte Faíto nad prístavom Castellammare di Stábia vo výške 1 131 m n.m. a Montevergine pri Avelline, ktoré je aj známym pútnickým miestom. V Neapolskom zálive je najviac navštevovaná malá pláž Lucrino spojená s Lido di Nápoli, pri Sorrente je štrková pláž Marina di Puolo s hotelmi, penziónmi a kempingami.