Sardínia

Detail destinácie

Sardínia Taliansko - transparent

Ponúkame 50 ubytovacích kapacít za cenu 386 € - 3 556 €.

Základné informácie o Kalábrii

Doba letu 2:00 h (Viedeň) 2:00 h (Bratislava)
Časový posun 0 hodín
Mena euro (EUR)
Víza

Pre vstup na Sardíniu platia rovnaké pravidlá ako pre vstup do Talianska. Pri turistických cestách do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Sardínia je druhý najväčší ostrov Stredozemného mora. Cagliari je hlavné mesto tohto ostrova, ktorý leží západne od Apeninského polostrova a 12 kilometrov od francúzskej Korziky, od ktorej je oddelený prielivom Bocca del Bonifacio. Sardínia ponúka 1 894 kilometrov strmého pobrežia, kde nájdete úctyhodný pás pláží v celkovej dĺžke 900 kilometrov. Tento ostrov si vďaka svojim nádherným plážam a čistému moru vyslúžil prívlastok Karibik Stredomoria.

Tento stredomorský ostrov sa môže pochváliť výbornými klimatickými podmienkami. Návštevníkov určite poteší, že na ostrove je 300 slnečných dní v roku a more je teplé až do začiatku jesene. Obdobie dažďov je tu na konci jesene a v zime. Priemerné letné teploty od 20°C do 24°C. Teplota mora je od 20°C v júni po  23°C v auguste.  

Destinácia:

Zaujímavé miesta

Sardínia má niekoľko neodolateľných stredovekých pamiatok a prekrásne pláže. Ak túžite po dovolenke na pláži, Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda) na severe ostrova je pre vás to pravé. Množstvo nádherných pláží sa nachádza aj na juhozápade ostrova v oblasti Costa Verde.

Najobľúbenejšie turistické oblasti Sardínie sú mestá Cagliari, Alghero a Olbia. Cagliari je hlavné a najväčšie mesto ostrova so starým mestom Castello, cennými interiérmi katedrály Panny Márie, arcibiskupským a miestodržiteľským palácom. Za návštevu stojí archeologické múzeum, antický rímsky amfiteáter a komplex nuragov Nora.