Sicília

Detail destinácie

Sicília Taliansko - transparent

Ponúkame 50 ubytovacích kapacít za cenu 376 € - 2 309 €.

Základné informácie o Sicílii

Doba letu 2:15 h (Viedeň) 2:15 h (Bratislava)
Časový posun 0 hodín
Mena euro (EUR)
Víza

Pre vstup na Sicíliu platia rovnaké pravidlá ako pre vstup do Talianska. Pri turistických cestách do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Sicília je najväčším talianskym ostrovom v Stredozemnom mori a právom sa môže pýšiť prívlastkom „ostrov slnka“, hlavne vďaka subtropickému podnebiu s príjemnými teplými letami a miernymi zimami. Je autonómnou oblasťou, hlavným mestom je Palermo a má takmer 5 miliónov obyvateľov. Od pevniny je Sicília vzdialená necelé 4 km a pre turistov je príťažlivá hlavne osobitou atmosférou, ale aj nádhernou prírodou, ktorej dominantou je stále činná sopka Etna. Jedinečná krása krajiny, nádherné pláže, množstvo vzácnych antických pamiatok, medzi ktorými vynikajú zachovalé grécke chrámy i originálne stavby z normanského obdobia, robia Sicíliu svetovým turistickým magnetom vyhľadávaným po celý rok.  

Na pobreží sa priemerné letné teploty pohybujú okolo 26 °C, v zime okolo 10 °C. Juh ostrova ovplyvňujú horúce vetry zo Sahary a teploty sa vyšplhajú až na 40 °C. Od mája do septembra takmer neprší.

Destinácia:

Zaujímavé miesta 

Palermo - hlavné mesto celej Sicílie a pre milovníkov architektonických pamiatok tiež jedno z hlavných miest barokovej kultúry.

Taormina - jedno z najkrajších miest Sicílie. Ponúka krásu a harmóniu prírody, umelecké a historické diela, z ktorých najznámejšie je staré Grécke divadlo postavené v 16. storočí. Čaro Taorminy dopĺňajú aj charakteristické terasy a námestia, suveníry spracované z lávy sopky Etny, na ktorú je krásny výhľad.

Ispica - je starobylé mesto rozprestierajúce sa na juhu Sicílie na výšinách hôr Iblei. Od mora je vzdialená 6 km. Skalnaté pobrežie sa tu strieda so zlatistými piesočnatými plážami. Je to ideálne miesto, kde môžete skĺbiť kúpanie v priezračnom mori s poznávaním historických pamiatok a prírodných krás Sicílie. Na mnohých pamätihodnostiach možno obdivovať typické znaky Sicílskeho baroka.

Syrakúzy - najkrajšie sicílske mesto bohaté na históriu. Pri návšteve nevynechajte archeologický park, v ktorom sa nachádzajú najvýznamnejšie pamiatky: Teatro Greco, Nekropol, Dionysove ucho.