Thajsko

Detail štátu

Thajsko Thajsko - transparent

Ponúkame 312 ubytovacích kapacít za cenu 734 € - 13 151,76 €.

Doba letu 10:00 h (Viedeň) 11:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT + 7 (voči SR +5 letný čas, +6 zimný čas)
Mena thajský baht (čítaj: báť) (THB), veľmi dobrá konvertibilita USD a EUR v hustej sieti zmenární a bánk, aj početné bankomaty na medzinárodné platobné karty
Víza Občania Slovenskej republiky v prípade turistických ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú oslobodení od vízovej povinnosti

 

Apsaras Beach Resort Neváhajte a vyrazte za poznaním thajských krás, čaká na Vás unikátna atmosféra „krajiny úsmevov“. Tu nájdete všetko, po čom túži Vaše srdce v chladných zimných mesiacoch.

 

Thajsko (Thailand), je štát v juhovýchodnej Ázii. Oblasť u Thajského zálivu s rozsiahlou turistickou infraštruktúrou (napr. letoviská Pattaya alebo Ko Chang) a Malajský polostrov s ​​nádhernými plážami a priezračnou vodou sú ideálnym miestom pre dovolenku . Najznámejšie strediská v tejto časti sú Ko Samui a Phuket.

 

Najlepší čas pre dovolenku vo väčšine oblastí Thajska je medzi novembrom a februárom, pretože prší menej a to teploty nie sú nepríjemne vysoké. Toto obdobie je tiež hlavná sezóna festivalov ako Loi Krathong a Songkran.

V Thajsku vrcholí sezóna dovoleniek od novembra do konca marca a následne potom v júli a auguste. V tomto období je potrebné počítať so zvýšenými cenami a všeobecne väčšou hustotou turistov v populárnych dovolenkových strediskách.

Ak máte v pláne stráviť svoju dovolenku v Thajsku v severných provinciách, nie je na škodu vyraziť aj počas teplejšieho obdobia roka (marec až máj) alebo na začiatku obdobia dažďov (od júna do júla), pretože vzhľadom k vyššej nadmorskej výške Vás budú čakať miernejšie teploty . Na druhú stranu severovýchodnému a centrálnemu Thajsku je najlepšie sa vyhnúť od marca do mája, kedy môžu teploty vyšplhať nad 40 ° C. Oblasť pláží a ostrovov južného Thajska je vzhľadom k stabilným teplotám bez výrazných výkyvov vhodná na dovolenke aj v obdobiach, keď na zvyšku územia Thajska panujú nepríjemné horúčavy.

Hoci obdobie dažďov v Thajsku (približne júl až október) majú zlú povesť pre trávenie dovolenky, prináša aj určité výhody: teploty majú tendenciu byť nižšie, turistov je menej, krajina je svieža a krásne zelená. V závislosti na regióne a mesiaci môžu byť dažde intenzívne a krátkodobé v popoludňajších hodinách. V októbri je však nutné počítať aj s častými dažďami.

Thajsko je všeobecne pokojnou krajinou. Odporúčame Vám napriek tomu dbať na bezpečnosť, pravidelne sledovať stav bezpečnostnej situácie v krajine prostredníctvom médií alebo webovej stránky MZV. Tak ako v každej krajine je dobré sa vyhnúť nákupným centrám, miestam so zvýšenou migráciou ľudí, kde hrozí väčšia pravdepodobnosť útokov.

Každý, kto sa rozhodne vydať na potulky po Thajsku, mal by určite ochutnať pravú thajskú kuchyňu. Strava v tejto krajine patrí k najlepšej na svete a ponúka veľký gurmánsky zážitok. Thajská kuchyňa prekvapí svojou rôznorodosťou a exotickými chuťami, pričom poteší fanúšikov pikantných jedál. Určite sa oplatí ochutnať polievka Tom Yum s krevetami či kuracím mäsom, ktorá je v pikantnosti top, no kto by chcel ešte viac exotiky, pre toho tu je polievka Tom Ka Kai. Bez toho, aby človek  ochutnal kari, by nemal odchádzať z Thajska. Zelené kari má špecifickú vôňu a Thajčania sú majstri v jeho príprave.

Pri vstupe do Thajska dostanete do cestovného pasu pečiatku s dátumom, do ktorého môžete v krajine byť. Pokiaľ máte turistické vízum, dostanete povolenie k pobytu na 60 dní.

Čo sa týka výmeny peňazí, v Thajsku sa oplatí výber z bankomatu, nakoľko sa väčšinou v tejto krajine zamieňajú peniaze bez poplatku. Pokiaľ vyberáte z bankomatu, je výhradne použitý devízový kurz, ktorý je oveľa výhodnejší a lacnejší ako valutový kurz. Tiež nie je problém si nájsť banku, ktorá za výbery z bankomatu v zahraničí neúčtuje poplatky. Ďalším problémom je, že človek nikdy vopred nevie, koľko peňazí v hotovosti si má vziať, preto vezme viac a potom mu ostanú a opäť ich zamieňa za eurá, ktoré draho kúpi. Jednoznačne je lepší výber z bankomatu alebo platba kartou.

Očkovanie nie je potrebné pri bežných turistických zájazdoch, ale odporúča sa proti tetanu a hepatitíde. Taktiež sa odporúča cestovné poistenie na celú dobu pobytu. Čo sa týka pitnej vody neodporúča sa piť vodu z vodovodu, ale iba balenú, ktorú kúpite na každom kroku. Vodu je taktiež možné doplniť v automatoch na vodu, kde liter aj pol pitnej vody stojí 1bath. Majú modrobielu farbu, nachádzajú sa na uliciach a veľkosťou pripomínajú naše automaty na kávu.

Menový kurz:​ za 1 euro dostanete okolo 39 bathov (záleží podľa aktuálneho kurzu).

Thajsko ponúka turistom hneď niekoľko najviac navštevovaných dovolenkových destinácií. Najobľúbenejším dovolenkovým strediskom je hlavné mesto Thajska, Bangkok, ktoré pozostáva z niekoľkých štvrtí. Milovníkov histórie si získa mnohými historickými pamiatkami, napr. Národným múzeom, čarovnou svätyňou Wat Po. Na svoje si prídu aj nákupné maniačky v ultra moderných obchodných centrách s mrakodrapmi. Za návštevu určite stojí aj historické mesto Ayutthaya, ktoré poteší nejedného cestovateľa. Nachádza sa tu svätyňa Viharn Phra Mongkol Bopit so sochou Budhy, či Kráľovský palác.

Aj napriek istým nepokojom v krajine, ak sa predsa len rozhodnete do Thajska vycestovať, určite neoľutujete. Asi najviac známe je pre svoje tropické pláže, kráľovské paláce, staroveké ruiny a nádherné chrámy. Hlavným lákadlom Thajska sú jeho početné ostrovy, ktoré vyhľadávajú cestovatelia z celého sveta.

Jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií Thajska je Grand Palace & Wat Prakeaw, ktorý poukazuje na úžasnú kreativitu a umenie thajských remeselníkov. Vo vnútri paláca leží Wat Prakeaw, budhistický chrám s historickými črtami.

Ďalšie miesto, ktoré turisti v Thajsku radi navštevujú sú plávajúce trhy. Pohľad na trhovisko je ohromujúci, všetok obchod sa deje priamo z lodí predajcov. Ak radi zjednávate a chcete skúsiť atmosféru trhu na vlastnej koži, navštívte toto miesto ako nakupujúci. Ak chcete trhovisko navštíviť pohodlnejšie, odporúčame výletnú loď so sprievodcom na trh Damnoen Saduak. Vychutnáte si pohľad na trh a zároveň budete mať aj možnosť nákupov.

BangkokBangkok

Thajská metropola Bangkok leží na brehoch rieky Chao Phraya niekoľko kilometrov nad ústím tejto rieky do Thajského zálivu. Je to sídlo kráľovskej rodiny, hospodárska, priemyselná a finančná metropola Thajska, kde žije vyše 10% všetkých Thajčanov. Bangkok je rovnako ako všeobecne celé Thajsko symbolom prudkého a rýchleho rozvoja a modernizácie tejto krajiny, pričom stále zostáva symbolom exotiky Ďalekého východu. V Thajsku sa stretáva živá tradícia Ázie so západnou kultúrou: meditačné domčeky na strechách vysokých bankových domov, náboženské rituály pri príležitosti otvárania najmodernejších obchodov a posvätné stromy lemujúce ulice. Hektickosť metropole je zdôraznená turistickými lákadlami a intenzívnym nočným životom a zábavou, avšak je možné nájsť aj úkryt v jednom z mnohých budhistických chrámov. Pri Vašej dovolenke by ste nemali zabudnúť na výlet do neďalekej Ayutthayi (rozvaliny bývalého hlavného mesta), orientálno farbistý plávajúci trh Damnoen Sadduak, kráľovské letné sídlo Bang Pa In alebo Nakkhon Pathom s najväčšou budhistickou pagodou na svete.

 

PhuketPhuket

Phuket je najväčší thajský ostrov a je spojený s pevninou mostom. Je jednou z najnavštevovanejších rekreačných oblastí v juhovýchodnej Ázii (viac ako 1 mil. / Rok). Aj napriek značnému turistickému ruchu si Phuket naďalej zachováva azúrové more a belostný piesok. Dokonalá infraštruktúra (kompletne obnovená po tsunami v roku 2004) a nepreberné množstvo atrakcií uspokojí nároky na dovolenku aj pre najnáročnejšiu klientelu. Na ostrove je medzinárodné letisko.

Turistické letoviská a pláže na Phukete sú predovšetkým koncentrované na západnej strane ostrova. Tradične v Thajsku pláže nepatria žiadnemu súkromnému subjektu a hotely nemôžu vlastniť alebo vymedzovať časti pláží len pre svoju potrebu. Z tohto dôvodu možno nájsť voľné miesta aj pred tými najluxusnejšími hotelmi. Pláže sú často obsluhované miestnymi predajcami s malými stánkami (barmi) približne 200-300 vzdialených. Tieto bary zaisťujú predaj nápojov a drobných jedál, vrátane prenájmu lehátok so slnečníkmi.

V meste Phuket sa každoročne koná rad slávností a festivalov, z ktorých najznámejší je vegetariánsky festival slúžiaci k očiste tela i duše a je sprevádzaný rituálnym sebatrýznením. Veľkolepé sú aj oslavy thajského Nového roka.

Ko SamuiKo Samui

Jedná sa o jeden z najkrajších ostrovov v Thajsku, ktorému dominujú kilometre dlhé biele pláže lemované palmami, priezračne čistá morská voda a exotická tropická príroda. To všetko predurčuje Ko Samui ako ideálne miesto na relaxáciu a odpočinok na dovolenke v Thajsku. Milovníkom potápania sa ponúka nádherný pohľad do podmorského sveta pri ostrove Ko Tao, severne od Ko Samui.

Ko Samui ponúka rôzne druhy dovolenky. Existujú tu preplnené pláže, kde podomový predajcovia predávajú ručne nasekané kokosy a manga a kde je takmer neustále počuť zvuk motorových člnov tiahnucich vodných lyžiarov. Existujú tu ale aj izolované miesta, kde nájdete na dovolenke toľko potrebný pokoj a osamelosť.

 

 

 

KrabiKrabi

Väčšina turistov len využije Krabi ako vstupný bod do okolitých úžasných destinácií ako Ko Lanta na juhu, Ko Phi Phi na juhozápade a Ao Nang, Railay a Tham Phra Nang na západe.

Mesto leží na západnom brehu v Mae Nam Krabi asi 1000 km od Bangkoku a 180 km od Phuketu. Na východnom brehu rieky sú upravené husté mangrové háje a severne od mesta sú dva preslávené vápencové masívy na Khao Khanap Nam, ktoré sa týčia z vody ako dve obrovské veľryby.

 

 

 

 

Ko Phi PhiKo Phi Phi

Tento raj na zemi je vlastne súostrovie šiestich ostrovčekov, z ktorých hlavné sú Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Le. Vysoké kužeľovité kopce, rozprávkové pláže, smaragdovo zelené more, koralové útesy a farebný podmorský život tu vytvára čarovnú scenériu a sú zárukou nezabudnuteľnej dovolenky v Thajsku.

Na ostrovy Phi Phi sa dostanete loďou tak z Krabi tak z Phuketu. V meste Krabi je možné si na móle Chaofa najať loď, ktorá odchádza denne. Lodné lístky sú k zakúpeniu na móle alebo v turistickej kancelárii v meste. Cesta trvá približne 2,5 hodiny.

 

 

 

 

PattayaPattaya

Pattaya leží asi 140 km juhovýchodne od Bangkoku v Thajskom zálive. Je to jedno z najnavštevovanejších plážových stredísk juhovýchodnej Ázie, kde je možné relaxovať a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku. Zábavné parky, múzeá, svieže botanické záhrady a nespočetné turistické atrakcie, ponúka mnoho druhov zábavy a kultúrneho vyžitia bez rozdielu veku a bez rozdielu medzinárodného pôvodu. Po zotmení Pattaya žije nočným životom, je preplnená neuveriteľným množstvom reštaurácií, nočných klubov, barov, diskoték, go-go barov a kabaretov.

 

 

 

 

BangkokBangkok

V Bankoku sa nachádza veľa pamiatok, zaujímavý je chrám Wat Traimit, kde sa nachádza zlatá socha Budhu važiaca 5,5 tony. Ďalej kráľovský palác Grand Palace, kde sa nachádza aj chrám Wat Phra Kaew, v ktorom je významný symbol Tjahska a to socha Smaragdový Budha. Netreba zabudnúť na plavbu loďou po rieke Chao Phraya, ktorá prechádza mestom.

 

 

 

 

 

PattayaVýlety Pattaya

Nong Nooch Village je dedina, v ktorej sa nachádza tropicka záhrada plná orchideí, okrem toho môžete pozrieť tradičné vystúpenie tanečníkov a vyfotit sa s exotickými zvieratami. V blízkosti je aj krokodília farma a slonia dedinka, kde prebiehajú ukážky výcviku slonov. Netreba zabudnúť na výlet k mostu na rieke Kwai s prehliadkou bojového múzea a cintorína. Je pripravená aj vyhladková trasa po železnici smrti s krásnou vyhliadkou na krajinu.

 

 

 

 

 

Ko Phi PhiKo Phi Phi

Nenechajte si ujsť najmä Ko Phi Phi Le a Ko Phi Phi Don. Prvý menovaný je strmý útesový ostrov s malebným pobrežím a jaskyňami, z ktorých jedna (Tham Viking) je obrovská vzdušná jaskyňa, ktorá je domovom veľkej populácie lastovičiek. Na stenách je veľa starobylých malieb lodí podobných tým, ktoré maľovali Vikingovia. Hlavnou atrakciou na Ko Phi Phi Don je Ao Ton Sai, pláž s bielym pieskom ktorá sa tiahne až k pohoriu, ktoré ústi priamo do mora. Mimo to je tu mnoho kúzelných pláží, ktoré sú prístupné iba z lode.

 

 

 

 

 

KrabiČo ponúka Krabi?

V tejto destinácii nie je ešte toľko hotelov a je skorej pre pokojnejšiu dovolenku. No na druhej strane ponúka hlavne horozlecom veľa zábavy. Nachádza sa tu najkrajšia pláž Thajska a nad ňou v skalách ukrytá nádherná lagúna, ku ktorej sa dostanete takme po horolezeckom výkone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyberte si svoju dovolenku v Thajsku

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.