Tunisko

Detail štátu

Tunisko Tunisko - transparent

Ponúkame 116 ubytovacích kapacít za cenu 310 € - 2 733 €.

Doba letu 2:40h (Mníchov) 5:10h (Mníchov)
Časový posun GMT + 1 (voči SR -1)
Mena tuniský dinár (TND), zmena za EUR a USD až na mieste, dovoz a vývoz dinárov je zakázaný
Víza Pre organizovanú turistiku (s voucherom cestovnej kancelárie) nie je vízová povinnosť. Účastníci organizovanej turistiky (bez víza) však nemôžu počas pobytu v Tunisku vycestovať do susedných krajín. Individuálni cestovatelia majú povinnosť mať pred vstupom do Tuniska vybavené víza.

 

Tunisko Tunisko, to sú zlatisté pláže s jemným pieskom, čarokrásne mestečká pretkané históriou a plné živej atmosféry.

 

Tunisko je štát v severnej Afrike, ktorého brehy sú obmývané Stredozemným morom. Tunisko susedí na západe s Alžírskom a na juhovýchode s Líbyou. Na severe krajiny sa týči pohorie Atlas a preteká rieka Medžerda (Medjerda), vo zvyšku Tuniska nájdeme nížiny a slané panvy - Sotto. Na juhu Tuniska je plošina Dahar a púšť Sahara.

Tunisko je pravdepodobne najdostupnejšia turistická destinácia pre dovolenku v Afrike, ako s ohľadom na ceny zájazdov, tak prívetivosť miestnych obyvateľov a celkovej úrovne turistického ruchu tvoriaceho významný motor ekonomiky Tuniska. Je to krajina, kde vrcholia piesočné duny v blízkosti mesta Douz v saharskej púšti, kde sa vynímajú krásne slnkom odfarbené guľaté domy na Djerbe a kde tiež nájdete vyprahnutú krajinu na juhu v blízkosti Tozeur tak kontrastujúcou s iskrivými vodami Stredozemného mora.

Na severe Tuniska nájdete kľudné pláže na severnom pobreží, naopak v okolí Hammamete a Monastiru je turistický ruch oveľa intenzívnejšie. Veľkým turistickým lákadlom sú aj lokácie (napr. Matmata), kde sa v Tunisku natáčalo pokračovanie legendárnej filmovej série Hviezdnych vojen (Star Wars).

+ Kedy je vhodný čas dovolenky v Tunise?

Podnebie v Tunisku je odlišné na severe, juhu, pobreží alebo vo vnútrozemí. Severná časť krajiny má typické stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Na juhu krajiny panuje klíma suchá s veľkými teplotnými rozdielmi medzi dňom a nocou (letné denné teploty dosahujú v polopúšťach a púšťach Sahary až k 40 ° C, v noci klesajú až k nule).

Hlavní turistická sezóna pro dovolenou v Tunisku trvá během letních měsíců. Lze ale jen doporučit návštěvu Tuniska na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až konec listopadu), kdy stále panují velmi příjemné ale ne úmorné teploty. Pokud byste na své dovolené chtěli navštívit duny na Sahaře, jsou ideální zimní měsíce. Turistická sezóna na východním pobřeží Tuniska a na ostrově Djerba trvá prakticky celoročně, neboť teploty zde zřídkavě klesnou pod 16°C.

+ Bezpečnostná situácia v Tunisku

Po teroristických útokoch v lete 2015 treba zvážiť aktuálne bezpečnostné riziká súvisiace s teroristickými útokmi, vrátane letovísk a na miestach zvýšeného výskytu turistov (napr. pamiatky, turistické atrakcie). Slovenským občanom sa odporúča, aby priebežne sledovali vývoj situácie v krajine prostredníctvom miestnych a zahraničných médií. Slovenská republika nemá v Tunisku veľvyslanectvo a pre poskytnutie pomoci v prípadoch núdze má len obmedzené možnosti. V naliehavých prípadoch môžu slovenskí občania kontaktovať zastupiteľský úrad SR v Káhire, resp. veľvyslanectvo Českej republiky priamo v Tunise, alebo aj veľvyslanectvo niektorej inej členskej krajiny EÚ.

+ Cestovateľské tipy

Vodu kupujte iba balenú a kontrolujte si uzáver fľašky, či nie je povolený. Hoci voda nie je toxická ani nebezpečná, ale náš organizmus ju nemusí dobre prijať. Zvláštnu pozornosť venujte slnku. Treba sa vybaviť kvalitným ochranným faktorom.

Na trhoch a u obchodníkov je dobré zjednávať cenu. Kupovať môžete sošky, kamienky, šperky, rôzne textilné a kožené výrobky, prípadne aj drevené. Zjednávajte cenu hoci viete z angličtiny len minimum. Zjednávanie býva zážitkom aj zábavou.

Zlatisté pláže s jemným pieskom, čarokrásne mestečká pretkané históriou a plné živej atmosféry - to je Tunisko. Nechajte sa strhnúť energickými predavačmi na trhoch, prejdite sa v krivolakých uličkách plných vôňou jazmínu, mätového čaju a miestnych špecialít, a to všetko za zvukov netradičnej orientálnej hudby. Tunisko vám otvorí svoje srdce ihneď po vašom prílete a vy si budete pripadať ako v raji.

+ Najnavštevovanejšie miesta v Tunisku

Ak hľadáte nádherné pláže s bielym pieskom, tržnice plné kobercov, šperkov, kože, a dokonca aj tiav, tak Tunisko Vás určite nesklame. Kvalitné hotelové služby a široká ponuka fakultatívnych výletov či už na Saharu, alebo do starých častí niektorého z Tuniských miest vo Vás určite zanechajú dojem dobre strávenej dovolenky.

Medzi najviac navštevované dovolenkové destinácie patrí Djerba, Hammamet, Monastir, Sousse či Tabarka. Ostrov Djerba je veľmi obľúbeným cieľom európskych turistov, pretože je tu mnoho pláží, čisté more, pokoj, 320 slnečných dní v roku a relatívne teplo po celý rok, čo tamojším hotelom prináša takmer nepretržitú sezónu. Pokiaľ chcete dovolenku stráviť v pokoji polihovaním na kvalitnej subtropickej pláži, potom je Djerba asi to najlepšie, čo vôbec existuje.

Hammamet je pekné miesto na dovolenku. Pláže sú otočené k juhu a sú dosť teplé a celkom čisté. Smerom na východ prechádzajú hotely okolo pláže postupne pod mesto Nabeul. Z hľadiska pamiatok je Monastir zaujímavý najmä svojim Ribatom, opevneným kláštorom z asi 9. storočia (odtiaľ názov Ribat), vystavaným na obranu proti Križiakom. Prímorské mesto Sousse je tretie najväčšie mesto Tuniska. Nájdete tu nielen medinu (staré mesto) s hradbami, pamiatkami a s celými zastrešenými uličkami obloženými predavačmi textilu a haraburdia, ale i výstavné moderné ulice a chudobné predmestia.

Tabarka je antické obchodné mesto, založené ešte Feničanmi. V okolí je dosť možností, ako zaujímavo stráviť čas golfom, podmorským lovom alebo potápaním za koralmi. V Tabarke v lete prebieha letný kultúrny festival (jún až august), ktorý navštevujú amatérske skupiny z rôznych krajín. Tabarka je centrom pre tunajšie turistické aktivity, pretože leží na brehu mora.

+ Odporúčame navštíviť

Tunisko láka dovolenkárov hlavne pre ich široké pieskové pláže a množstvo výletov. Pokiaľ ale nie ste typ ľudí, ktorých baví vyvaľovanie sa na pláži a potápanie sa v hlbinách mora, tak vám odporúčame navštíviť historické pamiatky Tuniska. Tunisko má bohatú históriu, čo zachovalo viacero historických miest, budov. My vám odporúčame navštíviť ich hlavné mesto Tunis. V tomto meste sa nachádzajú malebné uličky, ktoré často ponúkajú dovolenkárom tradičné výrobky, napr.: šperky a látky. V meste Tunis sa nachádza aj jedno z najlepších múzeí na svete, a ním je múzeum Bardo.

Hovorí vám niečo mesto Kartágo? Je to severné predmestie Tunisu. Kartágo je známe svojimi historickými cennosťami. Nachádzajú sa tu rôzne vykopávky antického mesta. Tiež vám tu odporúčame navštíviť Antoniove kúpele, chrám Sv. Cypriána a divadlo. Vzduch Kartága je presýtený vôňou eukalyptov. Kartágo si určite zamilujete!

+ Obľúbené miesta a letoviská v Tunisku

Djerba (Džerba)

Djerba je se svou rozlohou 520 km2 největším ostrovem severní Afriky a zároveň je nejvyhledávanější destinací pro trávení dovolené v Tunisku, zejména díky krásným dlouhým plážím, čistému moři a příjemnému podnebí. Samotný ostrov je s pevninou spojen přes 6 km dlouhou hrází, ale je možné se na něj dostat i trajektem.

Kromě krásných pláží a hotelových resortů s komplexy bazénů, velkým množstvím vodních a jiných sportů a wellness služeb můžete také navštívit některé z měst nacházejících se na ostrově Djerba. V hlavním městě Djerby Houmt Souk máte možnost navštívit trhy nebo shlédnout výrobu tradičních koberců, v Guellale je centrum místní hrnčířské výroby a muzeum tradic, které jsou pro Evropana mnohdy velmi exotické a ve městě Midoun je největší trh na Djerbě, kde koupíte téměř vše.

Na Djerbě se také nachází jedno z nejkvalitnějších golfových hřišť Djerba Golf Club s 27 jamkami otevřené v roce 1995. Díky své poloze a vyvážené obtížnosti je hojně navštěvováno přes zimní měsíce díky příjemnému klimatu.

Hammamet

Velmi oblíbené středisko na severovýchodě Tuniska s hotelovými komplexy moderního stylu a skladby. Kolem hotelů vede třída s nepřeberným množstvím restaurací, obchodů a diskoték, procházku zpříjemní i pohled na divokou flóru v podobě ibišků, růží, kaktusů a jiných právě kvetoucích rostlin.

 

Monastir

Toto letovisko se nachází na okraji skalnatého poloostrova a je ideální kombinací hotelových resortů u krásných písčitých pláží a historického centra původního města, kde máte na své dovolené možnost obdivovat památky pocházející až z 8. století (klášter a později pevnost Ribat, mešita z 9.století a mauzoleum 1. tuniského prezidenta Habiba Bourghiby). Monastir je zároveň blízko letiště, kdy transfery trvají zhruba komfortních 20 minut.

Sousse

Letovisko nacházející se severně od Monastiru, díky své poloze v úrodné části Tuniska zde najdete krásné ovocné sady. Hotely nabízejí vyžití ve vodních sportech, díky své poloze zde panují dobré podmínky například pro windsurfing nebo potápění.

 

Tabarka

Obchodní město založené původně Féničany zažilo v posledních letech ohromný turistický boom, kdy na pobřeží Středozemního moře vyrostly moderní komplexy se službami západního standardu. Díky své poloze získává Tabarka více vláhy, okolí letovisek je tak zelené a porostlé lesy. Obecně zde ráz krajiny připomíná spíše severní Řecko. Dominantou Tabarky je Janovská pevnost ze 16. století s krásným výhledem na moře.

Port El Kantaoui

Tento přístav prošel v minulosti bouřlivým vývojem a bylo zde vybudováno letovisko plné luxusních hotelů, v blízkosti je golfové hřiště a marina je vždy plná i několika stovek luxusních jachet. Obecně se zde nacházejí kvalitnější hotely v odpovídajících cenových relacích.

 

Vyberte si svoju dovolenku v Tunisku

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.