Venezuela

Detail štátu

Venezuela Venezuela - transparent

Ponúkame 0 ubytovacích kapacít za cenu - .

Doba letu 15:00 h (Viedeň) 14:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT-4,5 (voči SR -6,5 letný čas, -5,5 zimný čas)
Mena venezuelský bolívar (VEF)
Víza Slovenská republika bola zaradená do zoznamu krajín, ktorých občania môžu s platnosťou od 3.12.2002 obdržať turistické víza formou bezplatnej turistické karty Diex 2. Táto karta umožňuje občanom SR vstúpiť na územie Venezuely za turistickým účelom iba s platným pasom a zdržiavať sa tam po dobu až 90-tich dní. Čas pobytu na území Venezuely nemožno predĺžiť. Turistickú kartu cestujúci dostanú v lietadle či inom dopravnom prostriedku, popr. na hraničných priechodoch. Počas pobytu v krajine nemôže turista vykonávať zárobkovú činnosť.

 

Holiday Island Príchodom do „Malých Benátok“ Južnej Ameriky, ako sa Venezuele hovorí, sa dostanete do úplne iného sveta. Sveta temperamentu, poznania a zážitkov.

 

Isla Margarita (slovensky Ostrov sv. Margity) leží 38 km od pobrežia Venezuely, je jej súčasťou a spoločne s ostrovmi Coche a Cobagua tvoria federatívny štát Nueva Esparta. Isla Margarita vznikla v podstate ako 2 samostatné ostrovy (Macanao a Isla Margarita) spojené úzkym piesočným hrdlom v oblasti mangrovovej lagúny La Restinga.

Povrch ostrova je mierne zvlnený, najvyšší kopec Pico de Macanao meria 760 m. Turizmus na ostrove je sústredený do jeho severovýchodnej časti a v tejto časti ostrova je sústredená aj väčšina zo 420,000 domorodcov. Najväčším mestom na ostrove je Porlamar.

+ Kedy je vhodný čas dovolenky vo Venezuele?

Vďaka svojej polohe v Karibiku má Isla Margarita príjemnú klímu po celý rok. Dažde sú častejšie od novembra do januára, avšak väčšinou prší počas chladnejšej noci. Vrcholom turistickej sezóny na Isla Margarite je mesiac august a potom tiež doba okolo Vianoc a Veľkej noci.

Podnebie na Isla Margarite je vlhké tropické a veľmi stále s minimálnymi teplotnými rozdielmi počas roka a nevyhraneným obdobím dažďov, ktoré býva najčastejšie medzi augustom a októbrom. Priemerná teplota sa pohybuje celoročne mierne nad 30 ° C.

+ Bezpečnostná situácia

Bezpečnostná situácia v krajine je pomerne dobrá, ustálená. Ak sa rozhodnete prežiť svoju dovolenku na najkrajšom ostrove Venezuely-  Isla Margarita, ocitnete sa v skutočnom pozemskom raji, kde sa budete cítiť bezpečne. Samozrejme platí, že opatrnosti nikdy nie je dosť, najmä, ak sa ocitneme v cudzej zemi. Treba si dávať pozor na osobné veci, doklady, cennosti, atď. Vyhnite sa oblúkom veľkým mestám a miestnym chudobným štvrtiam. Dôrazný pozor na letisko v Caracase a falošných taxikárov okrádajúcich klientov. Pri dodržiavaní základnej opatrnosti a nenechávaní vecí bez dozoru Vám určite nič nehrozí.

+ Cestovateľské tipy

Vzhľadom k tomu, že Venezuela je socialistickou krajinou, treba sa zmieriť s tým, že niektoré veci nebudú fungovať tak, ako by sme očakávali. Napr. mobilný signál nie je dostupný všade, obzvlášť v divočine a riedko osídlených miestach mimo civilizácie.

Ubytovanie mimo veľkých miest a ostrova Isla Margarita je veľmi jednoduché, ďalšie služby pre turistov ako cestovné a informačné agentúry, propagačné materiály zoženiete ťažko na mieste, preto odporúčame zabezpečiť si už vopred zásobu informácií a kontaktov pomocou internetu. Stravovanie je v turisticky navštevovaných oblastiach drahšie oproti SK o 50-100%.

Dorozumievanie je iba a zásadne po španielsky, a to i na letiskách či autobusových staniciach. Anglicky výnimočne a to hlavne u mladšej generácie. Oficiálny kurz miestnej meny, bolívaru, je vysoko nadhodnotený a na výmenu v zmenárňach zabudnite. Ceny v obchodoch sú väčšinou pevné a výrobky označené. Ak tomu tak nie je, spýtajte sa na cenu vopred, aby videli, že Vám na peniazoch záleží. A podľa toho buď kúpite alebo nie. Na trhoviskách a u pouličných predavačoch mierne cenu vyjednávajte.

Venezuelský raj a perla Karibiku - to je Isla Margarita, ostrov s božskými plážami, kde si odpočinie úplne každý. Rozmaznajte sa v luxusných trópoch!

+ Najnavštevovanejšie miesta vo Venezuele – Isla Margarite

O ostrove Isla Margarita sa nedá povedať, že by bol zabudnutým, alebo snáď neobjaveným rajom. Že je tu krásne, vie takmer každý, kto sa vydá do Venezuely - Isla Margarita je jedným z najnavštevovanejších miest na celom svete. Lenže ani to nezabráni miestnym obyvateľom, aby sa celé dni vyhrievali na slniečku a s úsmevom na perách odsúvali požiadavky uponáhľaných turistov na inokedy. Ostrov Isla Margarita je obľúbený z mnohých dôvodov. Tým prvým sú pláže, slnečné počasie a možnosť prežiť nádhernú dovolenku v Karibiku prakticky kedykoľvek počas roka. Jedným z ďalších dôvodov je však tiež to, že celý ostrov je súčasťou duty free zóny. A to znamená jediné - nákupy sú tu takmer povinnosťou. Veľké nákupné centrá nájdete vo všetkých väčších mestách, hlavne v Polamare, najväčšom meste ostrova, a v Pampatare.

+ Obľúbené miesta a letoviská

Playa el AguaPlaya el Agua

Tejto oblasti dominuje cca 4 km dlhá pláž s bielym pieskom lemovaná urastenými kokosovými palmami. Priemerne tu slnko svieti 340 dní v roku. Za plážou sa tiahne bulvár, kde nájdete nespočetné množstvo reštaurácií, hotelov a obchodov, sú tu tiež miestni umelci a živá hudba. Pláž je obľúbená medzi miestnymi aj medzi turistami - zatiaľ čo miestni sa zdržujú skôr na začiatku pláže, turisti majú tendenciu usadzovať sa približne uprostred.
Playa Puerto Cruz

Táto pláž sa nachádza v zátoke na severnom pobreží Isla Margarity, priamo na nej stoja rezorty Dunes Beach Resort a Hesperia Isla Margarita. Pláž je krásnym miestom na prechádzky, avšak niekedy sa tu môžu vyskytnúť vlny znemožňujúce plávanie.

+ Odporúčame navštíviť

Dovolenku vo Venezuele trávi väčšina návštevníkov na ostrovoch Isla Margarita, či Los Roques. Ak ste už preleteli Atlantik a Vaším hlavným cieľom je okrem kúpania i poznávanie, či zamýšľate zakúpiť si poznávací zájazd do Venezuely, radi Vám poskytneme pár  overených tipov na miesta, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Národný park Canaima je jedným z mála národných parkov sveta iba minimálne zasiahnutých civilizáciou. Ak chcete zažiť neskutočné, takmer gýčové scenérie vytvorené prírodou, aké by ste v iných častiach sveta ťažko hľadali, tak výlet do NP Canaima je určite voľbou č.1 pri dovolenke vo Venezuele. Zažijete, uvidíte, odskúšate nádhernú prírodnú bielu pláž  s výhľadom na vodopády Salto Sapo na pozadí s jedinečnou panorámou stolových hôr. Oblasť NP Canaima a stolových hôr je jedna z najbezpečnejších oblastí Venezuely,  pretože pre miestnych indiánov ste hlavný zdroj ich živobytia.

Safari v Los Llanos - Plošina Los Llanos sa tiahne z centrálnej Venezuely až po stred Kolumbie a rozlohou je väčšia než Slovensko. Môžete pozorovať neuveriteľné množstvo vtáctva, stáda kapybár, húfy kajmanov, obrovských slimákov, či leguánov. Ak chcete naživo vidieť a držať anakondu, uloviť a zjesť piraňu, pozorovať riečnych delfínov a množstvo korytnačiek, safari v Los Llanos Vám tieto zážitky určite poskytne.

Venezuela je veľmi rozmanitá krajina a poskytuje i mnoho ďalších oblastí, ktoré sa oplatí navštíviť. Určite medzi ne patrí mesto Merida a pohorie Andy, kde môžete absolvovať nádherné vysokohorské treky v 4-5000 metrovej nadmorskej výške, či vyskúšať paraglajding. Za zmienku určite stojí i národný park Henry Pittier s unikátnym zachovalým pralesom a možnosťou kúpania v blízkom Choroní, či návšteva kakaových plantáží v blízkom Chuao. Pre odvážnych a časovo nezávislých ponúka Venezuela povodie Amazonky s indiánskymi kmeňmi doposiaľ nezasiahnutými civilizáciou.

Los RoquesLos Roques

Morský národný park založený v roku 1972 skrýva nedotknuté prírodné scenérie s neuveriteľnými odtieňmi vody, neporušenými koralovými útesmi, belostnými plážami a ostrovčekmi s porastom mangrovníkov. Chránené súostrovie sa skladá z viac ako 50 ostrovov a ostrovčekov. Súostrovie sa nachádza približne 128 km severne od Caracasu a z Isla Margarity sa na neho dostanete letecky. Pohľad zo vzduchu na rôzne odtiene mora je nezabudnuteľný.

 

 

Vyberte si svoju dovolenku vo Venezuele

ďalšie ponuky >>>

Pokiaľ ste nenašli ponuku spĺňajúcu Vaše očakávania, pomôžeme s výberom a vypracujeme ponuku na mieru. Prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Vypracovanie individuálnej ponuky je bezplatné.