Isla Margarita

Detail destinácie

Isla Margarita Venezuela - transparent

za cenu .

Základné informácie o Isla Margarite

Doba letu 15:00 h (Viedeň) 14:00 h (Mníchov)
Časový posun GMT-4,5 (voči ČR -6,5 letný čas, -5,5 zimný čas)
Mena venezuelský bolívar (VEF)
Víza Slovenská republika bola zaradená do zoznamu krajín, ktorých občania môžu s platnosťou od 3.12.2002 obdržať turistické víza formou bezplatnej turistické karty Diex 2. Táto karta umožňuje občanom SR vstúpiť na územie Venezuely za turistickým účelom iba s platným pasom a zdržiavať sa tam po dobu až 90-tich dní. Čas pobytu na území Venezuely nemožno predĺžiť. Turistickú kartu cestujúci dostanú v lietadle či inom dopravnom prostriedku, popr. na hraničných priechodoch. Počas pobytu v krajine nemôže turista vykonávať zárobkovú činnosť.

Isla Margarita (slovensky Ostrov sv. Margity) leží 38 km od pobrežia Venezuely, je jej súčasťou a spoločne s ostrovmi Coche a Cobagua tvoria federatívny štát Nueva Esparta. Isla Margarita vznikla v podstate ako 2 samostatné ostrovy (Macanao a Isla Margarita) spojené úzkym piesočným hrdlom v oblasti mangrovovej lagúny La Restinga. Povrch ostrova je mierne zvlnený, najvyšší kopec Pico de Macanao meria 760 m. Turizmus na ostrove je sústredený do jeho severovýchodnej časti a v tejto časti ostrova je sústredená aj väčšina zo 420,000 domorodcov. Najväčším mestom na ostrove je Porlamar.

Podnebie na Isla Margarite je vlhké tropické a veľmi stále s minimálnymi teplotnými rozdielmi počas roka a nevyhraneným obdobím dažďov, ktoré býva najčastejšie medzi augustom a októbrom. Priemerná teplota sa pohybuje celoročne mierne nad 30 ° C.

Najnavštevovanejšie miesta vo Venezuele – Isla Margarite

O ostrove Isla Margarita sa nedá povedať, že by bol zabudnutým, alebo snáď neobjaveným rajom. Že je tu krásne, vie takmer každý, kto sa vydá do Venezuely - Isla Margarita je jedným z najnavštevovanejších miest na celom svete. Lenže ani to nezabráni miestnym obyvateľom, aby sa celé dni vyhrievali na slniečku a s úsmevom na perách odsúvali požiadavky uponáhľaných turistov na inokedy. Ostrov Isla Margarita je obľúbený z mnohých dôvodov. Tým prvým sú pláže, slnečné počasie a možnosť prežiť nádhernú dovolenku v Karibiku prakticky kedykoľvek počas roka. Jedným z ďalších dôvodov je však tiež to, že celý ostrov je súčasťou duty free zóny. A to znamená jediné - nákupy sú tu takmer povinnosťou. Veľké nákupné centrá nájdete vo všetkých väčších mestách, hlavne v Polamare, najväčšom meste ostrova, a v Pampatare. 

Odporúčame navštíviť

Dovolenku vo Venezuele trávi väčšina návštevníkov na ostrovoch Isla Margarita, či Los Roques. Ak ste už preleteli Atlantik a Vaším hlavným cieľom je okrem kúpania i poznávanie, či zamýšľate zakúpiť si poznávací zájazd do Venezuely, radi Vám poskytneme pár  overených tipov na miesta, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Národný park Canaima je jedným z mála národných parkov sveta iba minimálne zasiahnutých civilizáciou. Ak chcete zažiť neskutočné, takmer gýčové scenérie vytvorené prírodou, aké by ste v iných častiach sveta ťažko hľadali, tak výlet do NP Canaima je určite voľbou č.1 pri dovolenke vo Venezuele. Zažijete, uvidíte, odskúšate nádhernú prírodnú bielu pláž  s výhľadom na vodopády Salto Sapo na pozadí s jedinečnou panorámou stolových hôr. Oblasť NP Canaima a stolových hôr je jedna z najbezpečnejších oblastí Venezuely,  pretože pre miestnych indiánov ste hlavný zdroj ich živobytia.

Safari v Los Llanos - Plošina Los Llanos sa tiahne z centrálnej Venezuely až po stred Kolumbie a rozlohou je väčšia než Slovensko. Môžete pozorovať neuveriteľné množstvo vtáctva, stáda kapybár, húfy kajmanov, obrovských slimákov, či leguánov. Ak chcete naživo vidieť a držať anakondu, uloviť a zjesť piraňu, pozorovať riečnych delfínov a množstvo korytnačiek, safari v Los Llanos Vám tieto zážitky určite poskytne.

Venezuela je veľmi rozmanitá krajina a poskytuje i mnoho ďalších oblastí, ktoré sa oplatí navštíviť. Určite medzi ne patrí mesto Merida a pohorie Andy, kde môžete absolvovať nádherné vysokohorské treky v 4-5000 metrovej nadmorskej výške, či vyskúšať paraglajding. Za zmienku určite stojí i národný park Henry Pittier s unikátnym zachovalým pralesom a možnosťou kúpania v blízkom Choroní, či návšteva kakaových plantáží v blízkom Chuao. Pre odvážnych a časovo nezávislých ponúka Venezuela povodie Amazonky s indiánskymi kmeňmi doposiaľ nezasiahnutými civilizáciou.