Zaujímavé miesta a pláže na Kapverdských ostrovoch

Zaujímavé miesta a pláže na Kapverdských ostrovoch

Aktuálna ponuka zájazdov na Kapverdy

Leme Bedje
28.8. - 5.9.2018
Sol Dunas
21.8. - 29.8.2018
Vila Verde
4.9. - 12.9.2018
Dunas de Sal
25.9. - 3.10.2018
Odjo d Agua
4.9. - 12.9.2018
Club RIU Funana
4.9. - 12.9.2018
Hilton Cabo Verde
28.8. - 5.9.2018

Ostrov SalPotulky po Sale

Návšteva hlavného mesta ostrova Espargos, kde sa nachádzajú historické námestíčka. Na severe ostrova sú útvary, ktoré vznikli posobením lávy a mora. Môžete tu vidieť Buracona, čož je sopečné jazierko, hovorí sa mu aj "magické oko". Zaujímvé je aj stredoveký soľný dol vo vyhasnutom sopečnom krátere. Tunajšia voda má podobné účinky ako pobyt u Mŕtveho mora.


Vrak lodiBoa Vista

Preskúmajte zaujímvé pláže ostrova ako je naznámejšia pláž Santa Monica a nezabudnite ani na Mys Santa Maria kde sa nachádza vrak lodi. Ostrov ponúka aj piesočné duny púšte Viana. Od júla do septembra sa dajú pozorovať Caretty obrovské kladúce vajíčka do piesku. V blízkosti je ostrov Fogo, kde sa nachádza doteraz aktívna sopka Fogo. Ostrov obývali bohatý portugalský plantážnici a ostrov je známy svojou kvalitnou kávou a vinicami vo vyšších polohách.


Santo AntaoSanto Antao

Tento ostrov je najzápadnejším z celého súostrovia Kapverd a vďaka svojej hojnej zeleni je často porovnávaný s Madeirou. Juh ostrova je suchý, v strednej časti vládne vďaka horskému pásmu studená klíma a v severovýchodnej časti panuje skôr vlhké podnebie, ktoré miestny využívajú pre pestovanie papáje a banánov. Skaly na ostrove sú ostré a v rovnakom duchu sa zvažujú aj k pobrežiu. Všeobecne ostrov Santo Antao nie je ideálnym miestom pre opaľovanie na pláži, tých je na ostrove ostatne minimum, ale je vhodným miestom pre niekoho, kto hľadá dobrodružstvo.


Sao VicenteSao Vicente

Na tomto ostrove sa nachádza najväčšie mesto na Kapverdách, Mindelo. Architektonicky je vystavané v európskom koloniálnom štýle a mesto ako také je kultúrnym centrom s nespočetným množstvom umelcov, maliarov, muzikantov a pouličných kaukliarov. V meste tiež prebiehajú obrovské pompézne karnevaly v štýle karnevalov v Riu - sú to Baía das Gatas v auguste a Carneval prebiehajúci zvyčajne na Popolcovú stredu. V meste sa tiež každoročne v septembri koná veľký divadelný festival s medzinárodnou účasťou z niekoľkých desiatok krajín.


Pokiaľ ste nenašli ponuku, ktorá by Vás zaujala, prosím kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Radi Vám bezplatne vypracujeme ponuku na mieru podľa Vašich požiadaviek.